• Dzień Kolorowej Skarpetki

          •    21.03.2021 obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki. Wspierając to wydarzenie przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły 22 marca założyli skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z zespołem Downa. Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znaczenie symboliczne. Osoby z Zespołem Downa w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy zamiast dwóch. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie - czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte tym zespołem.

            #SkarpetkoweWyzwanie

            Marta Gryl

          • Sukces uczniów klasy pierwszej w Ogólnopolskim Konkursie Strażackim

          •    „100 – lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi” – pod taki tytułem w bieżącym roku realizowany był Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny Związku OSP RP.

                 W konkursie wzięli udział również nasi pierwszoklasiści. Dwoje z nich: Bartosz Streich i Nikodem Melnarowicz zostali laureatami eliminacji powiatowych i jednocześnie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.


            Gratulujemy!


            Dorota Szymańska

          • Próbny egzamin ósmoklasistów

          •    Uczniowie klas ósmych zmierzyli się z próbnymi egzaminami z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Wszystko odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym. Młodzież miała szansę przekonać się, jakie zadania mogą czekać ich w maju oraz przećwiczyć procedurę egzaminacyjną.

          • Class Dojo - innowacja pedagogiczna w naszym przedszkolu


          •   Class Dojo – innowacja pedagogiczna o charakterze organizacyjnym wprowadzona do Oddziału przedszkolnego w Ratajach przez panią Kingę Komorowską. 
              
               W roku szkolnym 2020/2021 z Class Dojo swoją prace rozpoczęły Sówki oraz rodzice. Aplikacja została wprowadzona w ramach alternatywnych rozwiązań w czasie pandemii. 

               Class Dojo to aplikacja, która pozwala organizować czas na zajęciach, poczynając od sprawdzenia listy obecności aż do pożegnania. Motywuje ona  uczniów do pracy poprzez przyznawane punkty za różne aktywności m.in.: aktywny udział w zajęciach, wykonywanie poleceń, współpraca, kreatywność, śpiewanie piosenek, serdeczność, samodzielność czy dbałość o porządek. Dzieci uwielbiają swoje awatarki – nauka z nimi staje się przygodą. Dzieci posiadają profil, w którym znajduje się portfolio oraz miejsce na dodawanie zdjęć  swoich zadań domowych.

               Class Dojo nie tylko angażuje uczniów, ale także wprowadza do grupy przedszkolnej rodziców, którzy logując się z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu za pomocą otrzymanego od nauczyciela kodu, mogą podglądać, co się dzieje na zajęciach  – śledzić zdjęcia i filmiki, wysyłać wiadomości do nauczyciela i być częścią społeczności przedszkolnej.


               Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Class Dojo. 

             

          • Nadchodzi wiosna

          •    Początek kalendarzowej wiosny zbliża się wielkimi krokami. Klasa II przygotowała kolorowe, wiosenne kanapki, które z apetytem zjadła. W klasie zapachniało wiosną.

            Jolanta Grduszak

          • Bezpieczeństwo w sieci, i nie tylko

          •    W marcu zorganizowano spotkania on-line z podkom. Elżbietą Żulewską, pod hasłem „Bezpieczny Internet”. Oprócz zagrożeń jakie płyną z Internetu młodzi uczestnicy szkolenia usłyszeli o konsekwencjach prawnych związanych z nieodpowiedzialnym surfowaniem w sieci,  zamieszczaniem poniżających i ośmieszających treści oraz ich powielaniem.Wszyscy dążymy do tego, aby uczynić internet bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

          • „Razem na rzecz lepszego internetu”

          • W lutym, już na całym świecie obchodzi się Dzień Bezpiecznego Internetu. W strzeleckiej szkole dzień ten rozciągnął się na dwa tygodnie, podczas których uczniowie na lekcjach informatyki szeroko omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci zgodnie z hasłem „Razem na rzecz lepszego internetu”.  W związku z trwającą pandemią COVID-19 wykorzystano potencjał internetu w promocji tematu bezpieczeństwa online, a także promocji korzystania z możliwości technologicznych oraz ich twórczego rozwoju dzieci i młodzieży. Klasy IV-VIII po zapoznaniu z tematem opracowywali własne Dekalogi Zdrowego Korzystania z Komputera, prezentowali własne stanowiska pracy oraz zasady bezpieczeństwa w sieci jakimi się kierują.

          • Pierwszaki podbijają kosmos

          •    Miniony tydzień upłynął w klasie pierwszej pod hasłem „Poznajemy kosmos”. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o kosmosie  i  podróżach kosmicznych, film o lądowaniu człowieka na Księżycu oraz  lądowanie ostatniego łazika (Wytrwałość) na Marsie.


               Na zakończenie dziecięcej podróży w kosmos uczniowie wykonali samodzielnie zaprojektowane rakiety, narysowali Układ Słoneczny zaznaczając nasza gwiazdę dzienną, czyli Słońce oraz obiegające je planety a z warzyw, owoców i plasteliny stworzyli ufoludki.

            Dorota Szymańska

          • Nauka zdalna dla klas 1-3

          • UWAGA!

             

               Zgodnie z decyzją Rady Ministrów o rozszerzeniu obostrzeń związanych z aktualną sytuacją epidemiczną na obszar całego kraju informujemy, że od 20 marca 2021 roku klasy 1-3 naszej szkoły przejdą na system nauki zdalnej. W tym systemie cała szkoła pracować będzie do 9 kwietnia.

          • Bezpiecznie w sieci

          • Bezpieczny Internet - pod takim hasłem odbyły się szkolenia online,
            prowadzone przez podkom. Elżbietę Zulewską.

            W środę 10 marca w spotkaniach wzięli udział uczniowie z kl. 5, 6 i 7. Oprócz zagrożeń jakie płyną z Internetu uczestnicy usłyszeli o konsekwencjach prawnych związanych z nieodpowiedzialnym surfowaniem w sieci. W najbliższy wtorek Pani Zulewska spotka się z uczniami z kl. 4, 8a i 8b.

            Bardzo dziękujemy za poświęcany nam czas.

          • Kiedy i gdzie szukać pomocy?

          • W środę, 3 marca, uczniowie klas 8 wzięli udział w spotkaniu z panią kurator Julią Koc. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję porozmawiać o głównych zagrożeniach dla młodzieży spowodowanych izolacją w czasie pandemii. Pani kurator poinformowała o możliwości kontaktu indywidualnego, wsparcia i pomocy w rozwiązywaniu problemów.

            Bardzo dziękujemy Pani Julii Koc za poświęcony czas i ciekawe warsztaty.

            Aleksandra Witczuk

             

          • Małżeństwo w oczach dziecka

          • Konkurs plastyczny „Małżeństwo w oczach dziecka” rozstrzygnięty.

            Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Kuba Dytman z klasy pierwszej zdobył drugie miejsce w konkursie plastycznym „Małżeństwo w oczach dziecka” zorganizowanym w ramach obchodów CHODZIESKIEGO TYGODNIA MAŁŻEŃSTW.

            Kuba w dniu wczorajszym (22.02.2021 r.) odebrał nagrodę w Urzędzie Miejskim w Chodzieży: dyplom, książkę i zaproszenie o wartości 100 zł do realizacji na terenie Alpakoland Klotyldzin.

            Serdecznie gratulujemy Kubie i wszystkim naszym uczniom, którzy również wzięli udział w konkursie.

            D. Szymańska

          • Szkolni biegacze

          • Na przełomie miesiąca września i października, jak co roku, odbyły się w naszej szkole Szkolne Biegi Przełajowe. Ze względu na COVID 19 biegi odbywały się na lekcji WF-u. Uczniowie zostali podzieleni na cztery kategorie

            Ze względu na wprowadzenie zdalnego nauczania z powodu Covid 19 nie było możliwości podsumowania Szkolnych Biegów Przełajowych . Dopiero w miesiącu lutym przy okazji egzaminów ósmoklasistów rozdano dyplomy i medale. Wszystkim uczniom, którzy stanęli na podium serdecznie gratulujemy.

            Karol Wincenciak Dorota Szymańska

          • Aktywności uczniów podczas pracy zdalnej.

          • Cieszy nas, że tak wielu uczniów spędza czas na świeżym powietrzu, przy grach planszowych czy pomagając w pracach domowych. Zachęcamy do tego rodzaju aktywności !!! Przy okazji można zrobić piękne zdjęcia otaczającej przyrody.

            Jeżeli Ty spędzasz większość czasu przed ekranem telewizora lub komputera, w rezultacie jesteś ospały, masz problemy z koncentracja uwagi i pamięcią.

            Jeżeli zamkniecie w czterech ścianach nie wpływa korzystnie na relacje z rodziną i znajomymi.

            Warto zacząć działać już dziś!!! Weź przykład ze swoich koleżanek i kolegów, spędź minimum 30 min na świeżym powietrzu a efekty odczujesz od razu!!!

            Aleksandra Witczuk

          • Książka na kolanach...

          • Poszukiwanie informacji i zdobywanie odpowiedzi na interesujące nas pytania porządkuje i utrwala wiedzę.
            Klasa 3 wraz z wychowawcą podjęła wyzwanie i w niebanalny sposób odkrywa i dokumentuje wieści  ze świata. Uczniowie tworzą kolorowe i bogate w zasoby lapbooki w ramach innowacji pedagogicznej
            pt. " Z książką na kolanach, czyli przygoda z lapbookiem".
            Innowacja rozpoczęła się we wrześniu i będzie trwała do końca roku szkolnego 2020/21.

  • Galeria zdjęć

      brak danych