• Wynalazcy z klasy III

•    Na zakończenie serii zajęć o wynalazcach oraz laureatach Nagrody Nobla z Polski uczniowie klasy III  wykazali się pomysłowością i kreatywnością tworząc własne wynalazki.

• VII Szkolny Przegląd Talentów (1)on-line

•    23 kwietnia 2021r. zebrała się Komisja konkursowa VII Szkolnego Przeglądu Talentów (1)on-line w składzie:

• Ewa Czekalska – przewodnicząca Rady Rodziców
            • Elżbieta Grzelaczyk – dyrektor szkoły
            • Małgorzata Marszałek, Małgorzata Jaroszyk, Aleksandra Witczuk, Małgorzata Adamowska, Marta Gryl - nauczyciele

Spośród przesłanych filmów prezentujących talenty naszych uczniów postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników.

Wszystkim gratulujemy i zyczymy sukcesów w dalszym rozwijaniu swoich talentów!

• Dzień Ziemi w klasie I

•    Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, dlatego uczniowie klasy pierwszej włączyli się w obchody tego święta.

Na pierwszaków czekało mnóstwo zadań, które miały uświadomić uczniom, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne. Uczniowie poznali piosenkę „Ziemia wyspa zielona”, układali tematyczne puzzle a poprzez prawidłowe rozwiązanie wszystkich zagadek i zadań o tematyce ekologicznej uratowali naszą planetę Ziemię.

Po tych zajęciach każdy uczeń klasy pierwszej wie, jak korzystać z dobrodziejstw naszej planety mądrze i odpowiedzialnie!

D. Szymańska

• Kto oszczędza, ten zwycięża

•    Młodzi artyści z klasy drugiej i trzeciej wykonali „Skarbonki – zwierzaki SKO”. Hasłem przewodnim naszych zajęć było zdanie: „Kto oszczędza, ten zwycięża”.

• "Kevin sam w banku"

•    W młodszych klasach odbyła się lekcja zdalna pt. „Kevin sam w banku” podczas której uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób kiedyś płacono za towary i usługi, poznali historię pieniądza, zobaczyli pierwsze bankomaty i karty płatnicze, a także nauczyli się sposobów płatności bezgotówkowych. Podczas podsumowania zajęć dzieci rozwiązywały quiz i wykonali prace pt. „Oszczędzam na….”

• "Sówki" na zdalnym nauczaniu

•    Sówki z Oddziału Przedszkolnego w Ratajach uczą się zdalnie. Mając na uwadze trud Rodziców wkładany w pracę z dziećmi w domu oraz niesamowitą pracę samych dzieci pokazujemy galerię prac dzieci z pracy zdalnej.

• Światowy Dzień Zdrowia

•   Światowy Dzień Zdrowia upamiętnia rocznicę powołania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Obchodzony jest corocznie w dniu 07 kwietnia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie.

Od ponad roku na całym świecie szaleje pandemia koronawirusa Covid-19. Święto to staje się szczególną okazją do refleksji o wartości zdrowia i sposobach jego wspomagania.

Hasło przewodnie na 2021 rok -

Ratujmy życie !

Bezpieczne szpitale w czasie katastrof !

Powszechne ubezpieczenie zdrowotne !

Uczniowie klasy VII poznając tajemnice ciała ludzkiego, przez cały rok realizują projekt "Zdrowie zaczyna się od wiedzy". Pogłębiając wiedzę przez filmy, prezentację, artykuły opracowują plakaty, lapbooki, mapy myśli dotyczące chorób oraz sposobów ich zapobiegania.

• Wystawa skarbonek

•    Każdy uczeń naszej szkoły wie, że warto oszczędzać. Dzieci robią to zarówno w Szkolnej Kasie Oszczędności (SKO), jak również w swoich domowych skarbonkach. W szkole odbyła się wirtualna wystawa naszych skarbonek.

• Uczniowie wczesnoszkolni o bankowości

•    W marcu w naszej szkole klasy druga i trzecia konkurowały ze sobą w "Szkolnym quizie na temat bankowości i oszczędzania". Każdy z uczniów mógł wykazać się wiedzą i przyczynić się do zdobycia punktów przez swoją klasę. Wszyscy doskonale się bawili.

• Święta SKO

•    Szkolna Kasa Oszczędnościowa w Szkole Podstawowej w Strzelcach w ramach zajęć plastyczno – technicznych wykonała prace związane z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Uczniom klasy 2 udało się wykonać piękne „Pisanki SKO”, natomiast dzieciom z klasy 3 „Kurczaki SKO”.

• Uwaga!

•

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów również nasze oddziały przedszkolne przechodzą w tryb nauczania zdalnego.

Klasy 1-8 nadal pozostają w tym trybie.

• Dzień Mózgu w klasie VII

•    Europejski Dzień Mózgu to doskonała okazja na zgłębianie wiedzy o budowie i funkcjonowaniu układu nerwowego. Uczniowie klasy VII wiedzą już, jak i czym odżywiać mózg oraz co zrobić by rozwijać kreatywność.