• Uczniowie naszej szkoły od nowego roku szkolnego mogą uczyć się języków obcych nowoczesnymi metodami. W ramach programu Laboratoria przyszłości nasza szkoła otrzymała dodatkowe wyposażenie sali językowej: nowe stoliki uczniowskie, oprogramowanie sterujące pracowni MPJ6, zestawy słuchawkowe.

Sala językowa pozwala na większą efektywność nauczania, skuteczne doskonalenie wymowy oraz umiejętności rozumienia ze słuchu. Usprawnia także zarówno pracę indywidualną uczniów, jak i pracę w grupach. Zajęcia w pracowni językowej umożliwiają nam lepszą komunikację. Wszystko to wspomaga koncentrację uczniów, uatrakcyjnia naukę języków obcych, zwiększa umiejętności językowe, a szczególnie fonetykę. Pracownia umożliwia głośny trening wymowy i przełamuje opór do wypowiadania się ucznia, a dzięki stanowiskom ułożonym w podkowę, umożliwia również indywidualny kontakt nauczyciela języka obcego z uczniem i utrzymanie kontaktu wzrokowego z całą klasą.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• Ćwiczymy do egzaminu ósmoklasisty używając laboratorium językowego.

• Zajęcia języka angielskiego w klasie V: oglądamy bajki ćwicząc rozumienie ze słuchu.

• Klasa 7: Pracownia językowa umożliwia  nam głośny trening wymowy nowych słówek i wyrażeń oraz przełamuje opór do głośnego wypowiadania się uczniów.

• Skuteczne doskonalenie wymowy oraz umiejętność rozumienia ze słuchu w klasie 4.

• Zajęcia w pracowni językowej umożliwiają nam lepszą komunikację.

Głośny trening wymowy przełamuje opór do wypowiadania się ucznia, a dzięki stanowiskom ułożonym w podkowę, umożliwia również indywidualny kontakt nauczyciela języka obcego z uczniem i utrzymanie kontaktu wzrokowego z całą klasą. Na jednej z lekcji klasa VI ćwiczyła czytanie dialogów z podziałem na role.

• Pracownia językowa to niezastąpione rozwiązanie wspomagające naukę języków obcych. Koncentruje uwagę uczniów, zmusza do skupienia i ćwiczeń. Umożliwia swobodny, głośny trening wymowy przez dialogi, udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń to efekt zachęty dla uczniów – efektowne zajęcia będą szybciej zapamiętane. Z pracownią językową skuteczność przyswajania nowej wiedzy zwiększa się nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania.