• Dzień Kobiet

• Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski przygotował wszystkim paniom, zarówno tym dużym, jak i tym małym, słodkie niespodzianki.

Zorganizowano również wyjątkową szkolną kawiarenkę, aby uczcić Dzień Kobiet. Atmosfera była pełna radości i uśmiechów, a uczniowie mieli okazję nie tylko delektować się pysznymi przekąskami, ale także dzielić się wzajemnym szacunkiem.

Dodatkowo, każda klasa zorganizowała własne uroczystości. To było piękne święto pełne pozytywnej energii.

• Konkurs recytatorski

• 7 marca odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI dotyczący oszczędzania. Wszyscy występujący uczniowie wykazali się niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi i kreatywnością, jednak jury musiało wybrać zwycięzców. Oto oni:

I miejsce - Michał

II miejsce - Jakub

III miejsce - Kasia.

Wszystkim gratulujemy:).

• Zabawy polonistyczne

• 6 marca uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zabawie, której głównym celem było sprawdzenie wiedzy językowej. Nie zabrakło wielu emocji, a najwytrwalsi kręcili kołem fortuny kilka razy w ciągu dnia, aby zweryfikować swoje umiejętności. Ten dzień był kumulacją minionych świąt, czyli Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz Narodowego Dnia Gramatyki.

• Metoda projektu na zajęciach języka angielskiego

• W ramach zajęć z języka angielskiego uczniowie co pewien czas realizują określony temat metodą projektu. Dokonują selekcji materiału i opracowują temat plastycznie oraz językowo. Liczy się kreatywność, estetyka i opracowanie językowe. Projekty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uatrakcyjniają one pracę na lekcjach języka angielskiego, wzbudzają ciekawość poznawczą, rozwijają kompetencje językowe, plastyczne i społeczne.

• Biesiada w Słomkach

• 17 lutego 2024 r. Rada Rodziców zorganizowała biesiadę dla lokalnej społeczności. Impreza została wspaniale przygotowana i wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 6 lutego w Polsce obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tych obchodów. Na lekcjach informatyki odbyły się pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie wykonali też plakaty dotyczące prawidłowego wykorzystania internetu.

• Witamy przyszłych pierwszoklasistów

• 8 lutego w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte dla przedszkolaków i ich rodziców.

To było niesamowite wydarzenie, pełne radości, nauki i wspaniałych doświadczeń.

W programie znalazły się takie atrakcje jak:

- zwiedzanie szkoły,

- zajęcia plastyczne na których uczestnicy wykonywali łapacze snów,

- zajęcia programowania z ozobotami,

- teatrzyk cieni- podczas którego widownia mogła poznać historię smoka i księżniczki,

- zajęcia muzyczno-ruchowe - w czasie których uczestników wymęczył układ taneczny do piosenki „Chocolate”.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do naszej szkoły.