Aktualności

          • Matematyczny Pojedynek

          • 11 czerwca 2026 roku reprezentanci naszej szkoły, Julia Górna i Nikodem Melnarowicz z klasy 6, wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym „Pojedynek”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Marii Skłodowskiej - Curie w Oleśnicy.

            Nasi szóstoklasiści podjęli wymagające wyzwanie intelektualne, prezentując nie tylko wiedzę matematyczną, ale także refleks, logiczne myślenie oraz umiejętność praktycznego rozwiązywania zadań.

            Życzymy Julce i Nikodemowi, aby pasja do królowej nauk nigdy w nich nie gasła, a każda kolejna łamigłówka była początkiem nowej, fascynującej przygody.

          • W Toruniu

          • 10 czerwca klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do Torunia. Zwiedziliśmy Planetarium na Starówce, gdzie odbyliśmy niezwykłą podróż po kosmosie, oraz Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, pełne ciekawych eksperymentów i naukowych odkryć. Nie zabrakło również spaceru po toruńskiej Starówce, podczas którego podziwialiśmy piękną architekturę i poznawaliśmy historię miasta. To był dzień pełen wrażeń, wiedzy i dobrej zabawy!

          • "Być narodowi użytecznym"

          • 9 czerwca w sali wiejskiej w Słomkach odbyła się uroczysta akademia podsumowująca obchody Roku Stanisława Staszica w Gminie Chodzież. Wydarzenie zostało zorganizowane zostało pod patronatem Pani Wójt Gminy Chodzież Kamili Szejner i z inicjatywy Dobrej Szkoły w Ratajach.

            Podczas spotkania zaprezentowano efekty działań realizowanych przez uczniów szkół z terenu gminy. Młodzież przez ostatnie miesiące poznawała życie, działalność i dorobek Stanisława Staszica, podejmując różnorodne aktywności edukacyjne i artystyczne. Powstały komiksy, filmiki, prace plastyczne oraz opracowania i analizy tekstów tego wybitnego uczonego, filozofa i działacza społecznego. Krótki wykład o nim wygłosił kustosz Muzeum Stanisława Staszica w Pile dr Maciej Usurski.

            Najważniejszym punktem akademii była debata oksfordzka pt. „Być narodowi użytecznym”, podczas której uczestnicy zmierzyli się z tematami nawiązującymi do wartości i idei głoszonych przez Stanisława Staszica. Debata stała się okazją do rozwijania umiejętności argumentacji, krytycznego myślenia oraz kulturalnej wymiany poglądów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6. Nasze mówczynie Konstancja Hajduk i Julia Górna pięknie zaprezentowały swoje stanowiska. Gratulujemy wiedzy i odwagi do wystąpienia na takim dużym wydarzeniu.

            W międzyczasie podczas przerw na uczestników czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez pracowników Urzędu Gminy Chodzież.

          • Wybory do SU

          • 8 czerwca w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po wcześniejszej kampanii wyborczej uczniowie oddali swoje głosy, wybierając swoich przedstawicieli na rok szkolny 2026/ 27.

            Z przyjemnością przedstawiamy skład Samorządu Uczniowskiego:

            • Przewodniczący – Michał Strzepka

            • Zastępca przewodniczącego – Maja Łuczak

            • Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Paulina Butja

            W skład pocztu sztandarowego wchodzą:

            • Natalia Melnarowicz

            • Konstancja Hajduk

            • Bartosz Streich

            Działania Samorządu Uczniowskiego będą również wspierać:

            • Mikołaj Nowak

            • Julia Górna

            • Kacper Kruszka

            • Zuzanna Wojtaszek

            Serdecznie gratulujemy wszystkim wybranym uczniom i życzymy wielu ciekawych pomysłów, owocnej współpracy oraz sukcesów w reprezentowaniu społeczności szkolnej. Jednocześnie dziękujemy wszystkim kandydatom za zaangażowanie, odwagę i aktywny udział w kampanii wyborczej.

          • Przygotowania do debaty

          • 3 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu przygotowującym do debaty szkół gminnych na temat: "Być narodowi użeytecznym". Odbyło się ono w sadzie w Dobrej Szkole w Ratajach. Wykład na temat: „Krajobraz wolności i inżynierii. Jak nadnoteckie osadnictwo olęderskie i reformy fryderycjańskie ukształtowały myśli Stanisława Staszica” poprowadził pan dr inż. Franciszek Wyrwa.

          • Finał konkursu

          • Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica Laura Ekiert została zaproszona do Finału etapu wojewódzkiego konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”.

            To wyjątkowe wyróżnienie jest efektem wcześniejszego sukcesu Laury, która zdobyła I miejsce w etapie powiatowym konkursu organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chodzieży. Jej zwycięska praca została następnie przekazana do etapu wojewódzkiego.

            Jesteśmy bardzo dumni z reprezentowania naszej szkoły na tak wysokim szczeblu konkursu.

          • Dzień Dziecka

          • Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Dnia Dziecka!

            Za nami dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! Dzisiejsze świętowanie nie byłoby jednak tak wspaniałe, gdyby nie ogromne wsparcie ludzi o wielkich sercach.

            Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wyjątkowego czasu:

            Rodzicom oraz Radzie Rodziców – za nieocenioną pomoc w koordynacji całego dnia, przygotowanie pysznych słodkości, świeżych owoców oraz uwielbianych przez wszystkich hot-dogów, a także za zorganizowanie zamków dmuchanych, które przyniosły dzieciom tyle radości. Dziękujemy za opakowania jednorazowe oraz oprawę muzyczną. Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas w murach naszej szkoły!

            Ochotniczej Straży Pożarnej – za przybycie do naszej szkoły, przeprowadzenie fantastycznego instruktażu i zapoznanie dzieci z wyposażeniem wozu strażackiego. Największą furorę (szczególnie w ten ciepły dzień!) zrobiły jednak wodne atrakcje – lodowaty prysznic chłodzący oraz szalona kąpiel w pianie!

            Bankowi Spółdzielczemu – za osłodzenie tego dnia i podarowanie dzieciom pysznych cukierków.

            Dzięki Państwa bezinteresowności, energii i zaangażowaniu ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Wspólnie stworzyliśmy coś pięknego! Dziękujemy!

            Ten wspaniały dzień nie odbyłby się również bez zaangażowania pracowników naszej szkoły.

            Za wszystko jeszcze raz dziękujemy!

          • Mistrz Tabliczki Mnożenia

          • W Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mistrz Tabliczki Mnożenia” naszą szkołę reprezentowali Dawid Woldan oraz Dorian Firlej.

            Gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!

    • Galeria zdjęć

      • brak danych