• Przygotowania do świąt

• W ramach warsztatów wielkanocnych uczniowie klas 1-3 wysiewali owies. Ziarno może być piękną ozdobą naszego domu, ale ma również inne właściwości - jest źródłem błonnika, witamin oraz minerałów.

• Dzień Kobiet

• Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski przygotował wszystkim paniom, zarówno tym dużym, jak i tym małym, słodkie niespodzianki.

Zorganizowano również wyjątkową szkolną kawiarenkę, aby uczcić Dzień Kobiet. Atmosfera była pełna radości i uśmiechów, a uczniowie mieli okazję nie tylko delektować się pysznymi przekąskami, ale także dzielić się wzajemnym szacunkiem.

Dodatkowo, każda klasa zorganizowała własne uroczystości. To było piękne święto pełne pozytywnej energii.

• Konkurs recytatorski

• 7 marca odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI dotyczący oszczędzania. Wszyscy występujący uczniowie wykazali się niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi i kreatywnością, jednak jury musiało wybrać zwycięzców. Oto oni:

I miejsce - Michał

II miejsce - Jakub

III miejsce - Kasia.

Wszystkim gratulujemy:).

• Zabawy polonistyczne

• 6 marca uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zabawie, której głównym celem było sprawdzenie wiedzy językowej. Nie zabrakło wielu emocji, a najwytrwalsi kręcili kołem fortuny kilka razy w ciągu dnia, aby zweryfikować swoje umiejętności. Ten dzień był kumulacją minionych świąt, czyli Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz Narodowego Dnia Gramatyki.

• Metoda projektu na zajęciach języka angielskiego

• W ramach zajęć z języka angielskiego uczniowie co pewien czas realizują określony temat metodą projektu. Dokonują selekcji materiału i opracowują temat plastycznie oraz językowo. Liczy się kreatywność, estetyka i opracowanie językowe. Projekty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uatrakcyjniają one pracę na lekcjach języka angielskiego, wzbudzają ciekawość poznawczą, rozwijają kompetencje językowe, plastyczne i społeczne.

• Biesiada w Słomkach

• 17 lutego 2024 r. Rada Rodziców zorganizowała biesiadę dla lokalnej społeczności. Impreza została wspaniale przygotowana i wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 6 lutego w Polsce obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tych obchodów. Na lekcjach informatyki odbyły się pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie wykonali też plakaty dotyczące prawidłowego wykorzystania internetu.

• Witamy przyszłych pierwszoklasistów

• 8 lutego w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte dla przedszkolaków i ich rodziców.

To było niesamowite wydarzenie, pełne radości, nauki i wspaniałych doświadczeń.

W programie znalazły się takie atrakcje jak:

- zwiedzanie szkoły,

- zajęcia plastyczne na których uczestnicy wykonywali łapacze snów,

- zajęcia programowania z ozobotami,

- teatrzyk cieni- podczas którego widownia mogła poznać historię smoka i księżniczki,

- zajęcia muzyczno-ruchowe - w czasie których uczestników wymęczył układ taneczny do piosenki „Chocolate”.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do naszej szkoły.

• Piłka siatkowa

• 26 stycznia i 2 lutego na lekcjach wychowania fizycznego odbył się sparing w piłkę siatkową pomiędzy VII i VIII klasą. Było to podsumowanie zajęć z piłką siatkową. 26 stycznia poziom klas był wyrównany i lekcja zakończyła się wynikiem 1:1 w setach. Natomiast 2 lutego dwa sety należały do klasy VII, która wygrała mecz 3:1 w setach.

W czasie lekcji widać było zaangażowanie dzieci i stosowanie zasad fair play.

Zwycięzcom gratulujemy.

• Na lodowisku

• Zaopatrzeni w czapki i rękawiczki uczniowie klas IV-VIII wybrali się 1. lutego wraz z opiekunami na lodowisko do Piły. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z taflą, dla innych - szlifowanie zdobytych wcześniej umiejętności. Głównym celem szkolnego wyjazdu było propagowanie sportów zimowych, integracja uczniów, a przede wszystkim - dobra zabawa. W drodze powrotnej wszyscy uczestnicy wypadu tradycyjnie odwiedzili restaurację McDonald's.

• Nasza szkoła dla WOŚP

• W ramach tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy harcerze z Chodzieży przeprowadzili w naszej szkole kreatywne i edukacyjne zabawy. Każdy uczestnik zabaw wsparł akcję WOŚP dokładając kilka groszy do puszki.

Hasło tegorocznej akcji WOŚP, które nasi uczniowie gorąco poparli, to „Tu wszystko gra OK”. Zebrane środki zostaną przekazane na sprzęt dla dzieci i dorosłych z problemami płuc po pandemii COVID-19.

Dziękujemy harcerzom za ich zaangażowanie i wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję, pokazując, że wspólnie możemy czynić dobro dla potrzebujących.

Dodatkowo Samorząd Uczniowski zorganizował kawiarenkę, z której dochód będzie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Naszych uczniów można było również spotkać na ulicach z puszkami jako wolontariuszy. A także dziewczyny brały udział w występach w Chodzieskim Domu Kultury podczas finału WOŚP.

• Podsumowanie II Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

• 27 stycznia na sali w Słomkach odbyło się uroczyste podsumowanie wyników II Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

W etapie szkolnym udział brało przeszło stu uczniów. Do etapu gminnego przeszło dwunastu - po trzech najlepszych z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Bachmann, Krzysztof Sałata i Julia Karbowniczek.

Pomimo tego, że w etapie gminnym Aleksander uzyskał maksymalną liczbę punktów, to po zsumowaniu punktów z etapu szkolnego nie udało się zająć miejsca na podium. Krzysztof i Julia również uzyskali wysoką liczbę punktów.

Gratulujemy!

• Brawa dla Amelii

• 26 stycznia 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Chodzieży w Pływaniu Dzieci i Młodzieży Szkolnej z Okazji 79. Rocznicy Wyzwolenia Miasta.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza uczennica - Amelia Hajduk - zajęła I miejsce w swojej kategorii stylem dowolnym oraz stylem grzbietowym.

Serdecznie gratulujemy!!!