Aktualności

          • Turniej Wiedzy Prewencyjnej

          • 12 czerwca 2026 r. w Szamocinie odbył się Turniej Wiedzy Prewencyjnej, w którym uczestniczyło 16 drużyn. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy oraz sprawnością podczas konkurencji praktycznych.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Katarzyna Kowal – strzelanie z wiatrówki,

            Wojciech Cholewiński – strzały na bramkę (piłka nożna),

            Amelia Melnarowicz – tor rowerowy,

            Maksymilian Wincenciak – rzuty do kosza.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w turnieju oraz godnego reprezentowania naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich umiejętności.

          • Karta rowerowa

          • Misja zakończona sukcesem! Karty rowerowe trafiły w ręce czwartoklasistów, którzy już mogą z dumą nazywać się młodymi kierowcami dwóch kółek Nie zabraklo wyróżnienia dla naszego Mistrza Dwóch Kółek, ktory najlepiej poradzil sobie z zadaniami egzaminacyjnymi.

          • Góry, doliny...

          • Na lekcji przrody uczniowie utrwalali wiadomości o formach ukształtowania terenu w bardzo kreatywny sposób – z pomocą kolorowej plasteliny. Powstały góry, wzgórza, doliny i równiny. Efekty były bardzo różnorodne, ale wszystkie prace spełniły ustalone kryteria. Nauka połączona z dobrą zabawą okazała się strzałem w dziesiątkę!

          • Matematyczny Pojedynek

          • 11 czerwca 2026 roku reprezentanci naszej szkoły, Julia Górna i Nikodem Melnarowicz z klasy 6, wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym „Pojedynek”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Marii Skłodowskiej - Curie w Oleśnicy.

            Nasi szóstoklasiści podjęli wymagające wyzwanie intelektualne, prezentując nie tylko wiedzę matematyczną, ale także refleks, logiczne myślenie oraz umiejętność praktycznego rozwiązywania zadań.

            Życzymy Julce i Nikodemowi, aby pasja do królowej nauk nigdy w nich nie gasła, a każda kolejna łamigłówka była początkiem nowej, fascynującej przygody.

          • W Toruniu

          • 10 czerwca klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do Torunia. Zwiedziliśmy Planetarium na Starówce, gdzie odbyliśmy niezwykłą podróż po kosmosie, oraz Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, pełne ciekawych eksperymentów i naukowych odkryć. Nie zabrakło również spaceru po toruńskiej Starówce, podczas którego podziwialiśmy piękną architekturę i poznawaliśmy historię miasta. To był dzień pełen wrażeń, wiedzy i dobrej zabawy!

          • "Być narodowi użytecznym"

          • 9 czerwca w sali wiejskiej w Słomkach odbyła się uroczysta akademia podsumowująca obchody Roku Stanisława Staszica w Gminie Chodzież. Wydarzenie zostało zorganizowane zostało pod patronatem Pani Wójt Gminy Chodzież Kamili Szejner i z inicjatywy Dobrej Szkoły w Ratajach.

            Podczas spotkania zaprezentowano efekty działań realizowanych przez uczniów szkół z terenu gminy. Młodzież przez ostatnie miesiące poznawała życie, działalność i dorobek Stanisława Staszica, podejmując różnorodne aktywności edukacyjne i artystyczne. Powstały komiksy, filmiki, prace plastyczne oraz opracowania i analizy tekstów tego wybitnego uczonego, filozofa i działacza społecznego. Krótki wykład o nim wygłosił kustosz Muzeum Stanisława Staszica w Pile dr Maciej Usurski.

            Najważniejszym punktem akademii była debata oksfordzka pt. „Być narodowi użytecznym”, podczas której uczestnicy zmierzyli się z tematami nawiązującymi do wartości i idei głoszonych przez Stanisława Staszica. Debata stała się okazją do rozwijania umiejętności argumentacji, krytycznego myślenia oraz kulturalnej wymiany poglądów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6. Nasze mówczynie Konstancja Hajduk i Julia Górna pięknie zaprezentowały swoje stanowiska. Gratulujemy wiedzy i odwagi do wystąpienia na takim dużym wydarzeniu.

            W międzyczasie podczas przerw na uczestników czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez pracowników Urzędu Gminy Chodzież.

          • Wybory do SU

          • 8 czerwca w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po wcześniejszej kampanii wyborczej uczniowie oddali swoje głosy, wybierając swoich przedstawicieli na rok szkolny 2026/ 27.

            Z przyjemnością przedstawiamy skład Samorządu Uczniowskiego:

            • Przewodniczący – Michał Strzepka

            • Zastępca przewodniczącego – Maja Łuczak

            • Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Paulina Butja

            W skład pocztu sztandarowego wchodzą:

            • Natalia Melnarowicz

            • Konstancja Hajduk

            • Bartosz Streich

            Działania Samorządu Uczniowskiego będą również wspierać:

            • Mikołaj Nowak

            • Julia Górna

            • Kacper Kruszka

            • Zuzanna Wojtaszek

            Serdecznie gratulujemy wszystkim wybranym uczniom i życzymy wielu ciekawych pomysłów, owocnej współpracy oraz sukcesów w reprezentowaniu społeczności szkolnej. Jednocześnie dziękujemy wszystkim kandydatom za zaangażowanie, odwagę i aktywny udział w kampanii wyborczej.

          • Przygotowania do debaty

          • 3 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu przygotowującym do debaty szkół gminnych na temat: "Być narodowi użeytecznym". Odbyło się ono w sadzie w Dobrej Szkole w Ratajach. Wykład na temat: „Krajobraz wolności i inżynierii. Jak nadnoteckie osadnictwo olęderskie i reformy fryderycjańskie ukształtowały myśli Stanisława Staszica” poprowadził pan dr inż. Franciszek Wyrwa.

          • Finał konkursu

          • Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica Laura Ekiert została zaproszona do Finału etapu wojewódzkiego konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”.

            To wyjątkowe wyróżnienie jest efektem wcześniejszego sukcesu Laury, która zdobyła I miejsce w etapie powiatowym konkursu organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chodzieży. Jej zwycięska praca została następnie przekazana do etapu wojewódzkiego.

            Jesteśmy bardzo dumni z reprezentowania naszej szkoły na tak wysokim szczeblu konkursu.

          • Dzień Dziecka

          • Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Dnia Dziecka!

            Za nami dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! Dzisiejsze świętowanie nie byłoby jednak tak wspaniałe, gdyby nie ogromne wsparcie ludzi o wielkich sercach.

            Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wyjątkowego czasu:

            Rodzicom oraz Radzie Rodziców – za nieocenioną pomoc w koordynacji całego dnia, przygotowanie pysznych słodkości, świeżych owoców oraz uwielbianych przez wszystkich hot-dogów, a także za zorganizowanie zamków dmuchanych, które przyniosły dzieciom tyle radości. Dziękujemy za opakowania jednorazowe oraz oprawę muzyczną. Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas w murach naszej szkoły!

            Ochotniczej Straży Pożarnej – za przybycie do naszej szkoły, przeprowadzenie fantastycznego instruktażu i zapoznanie dzieci z wyposażeniem wozu strażackiego. Największą furorę (szczególnie w ten ciepły dzień!) zrobiły jednak wodne atrakcje – lodowaty prysznic chłodzący oraz szalona kąpiel w pianie!

            Bankowi Spółdzielczemu – za osłodzenie tego dnia i podarowanie dzieciom pysznych cukierków.

            Dzięki Państwa bezinteresowności, energii i zaangażowaniu ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Wspólnie stworzyliśmy coś pięknego! Dziękujemy!

            Ten wspaniały dzień nie odbyłby się również bez zaangażowania pracowników naszej szkoły.

            Za wszystko jeszcze raz dziękujemy!

          • Mistrz Tabliczki Mnożenia

          • W Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mistrz Tabliczki Mnożenia” naszą szkołę reprezentowali Dawid Woldan oraz Dorian Firlej.

            Gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!

          • Cyfrowe Przedszkole „CYFRA”

          • Realizacja projektu „Cyfrowe Przedszkole „CYFRA” (wielkopolskie 1)”

            Nasza szkoła uczestniczyła w realizacji projektu „Cyfrowe Przedszkole „CYFRA” (wielkopolskie 1)”, którego celem było podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz wsparcie procesu dydaktycznego poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

            Projekt realizowany jest w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), w obszarze rozwoju kompetencji cyfrowych, i obejmuje swoim zasięgiem miasto Poznań oraz podregion poznański i pilski.

            Zakres udziału

            W ramach realizacji projektu:

            • 3 nauczycieli przedszkola wzięło udział w specjalistycznym szkoleniu,
            • łączny wymiar szkolenia wynosił 40 godzin dydaktycznych, obejmujących zajęcia prowadzone zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej,
            • uczestnicy zdobyli wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie wykorzystywania narzędzi cyfrowych w edukacji przedszkolnej, w tym m.in. w obszarze:
              • stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej,
              • rozwijania kompetencji cyfrowych dzieci,
              • bezpiecznego korzystania z zasobów cyfrowych,
              • wykorzystywania nowoczesnych materiałów edukacyjnych.

            Wsparcie finansowe

            W ramach projektu szkoła otrzymała grant finansowy w wysokości 6 633,00 zł. Wkład własny wyniósł 1 464,19 zł, a całkowity koszt projektu – 7 830,19 zł. Środki przeznaczono na doposażenie w sprzęt i narzędzia wspierające edukację cyfrową.

            Wykorzystanie środków

            Przyznane środki finansowe zostały wykorzystane zgodnie z założeniami projektu na zakup:

            • urządzenia wielofunkcyjnego,
            • laptopa,
            • programów multimedialnych wspomagających proces dydaktyczny.

            Zakupione wyposażenie stanowi istotne wsparcie w realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi pracy.

            Efekty realizacji projektu

            Udział w projekcie przyczynił się do:

            • podniesienia kompetencji cyfrowych kadry pedagogicznej,
            • unowocześnienia warsztatu pracy nauczycieli,
            • zwiększenia efektywności i atrakcyjności prowadzonych zajęć,
            • wprowadzenia elementów edukacji cyfrowej do codziennej pracy z dziećmi,
            • lepszego przygotowania wychowanków do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

            Realizacja projektu stanowi ważny element działań ukierunkowanych na podnoszenie jakości edukacji oraz dostosowanie jej do współczesnych wyzwań technologicznych.

          • Dzień Matki

          • "Mama” to słowo znaczące więcej niż tysiąc słów

            Natalka, Gosia i Wojtek uczcili ten wyjątkowy dzień, zapraszając swoje mamy do szkoły i przygotowując przedstawienie pt. „Rzepka”. Było wiele ciepłych słów, uśmiechów i wzruszeń. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły przed swoimi mamami, dziękując im za miłość, troskę i codzienne wsparcie

            To był piękny i niezapomniany dzień pełen radości oraz rodzinnej atmosfery.

          • Gady, gady

          • Uczniowie klasy 6 zmierzyli się z gadzimi stacjami zadaniowymi, utrwalając wiadomości o ich budowie, sposobie życia, przystosowaniach, znaczeniu i ochronie. Nie zabrakło zaangażowania, ciekawości i prawdziwie „gadziej” dociekliwości – każde zadanie budziło mnóstwo emocji i pytań!

          • Pysznie

          • Czwartoklasiści odkrywali tajniki zdrowych fast foodów, przygotowując własne tortille z ulubionymi dodatkami. Było pysznie, kolorowo i bardzo smakowicie!

          • Wioski bez troski

          • Z dumą informujemy o sukcesach naszych uczniów w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KRUS „Wioski bez troski – rola rolnika, by upadku unikał”!

            III miejsce zdobył Maksymilian Wincenciak,

            natomiast wyróżnienie otrzymała Iga Jakubczak.

            Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom kreatywności, talentu oraz zaangażowania. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć uczniów i życzymy im kolejnych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji!

            Brawo!

          • Domowa lemoniada

          • 22 maja w naszej szkole odbyła się prozdrowotna akcja „Domowa lemoniada bez cukru”

            Mieliśmy okazję spróbować pysznej i orzeźwiającej lemoniady przygotowanej z naturalnych składników – bez dodatku cukru. To świetny sposób na promowanie zdrowych nawyków i dbanie o dobre samopoczucie.

          • 42. Bieg Grzymalitów

          • 16 maja 2026 r. około trzydziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w 42. Biegu Grzymalitów.

            Uczestnicy rywalizowali na różnych dystansach: 600 m i 1100 m w biegu małym oraz 5,1 km w biegu głównym. Wysoki poziom zawodów sprawił, że tym razem naszym uczniom nie udało się stanąć na podium.

            Należy jednak podkreślić, że sam udział i ukończenie tak wymagającego biegu jest dużym osiągnięciem i powodem do dumy.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły.

          • Komiksy ze Staszicem

          • W ramach obchodów Roku Staszica w Gminie Chodzież uczniowie naszej szkoły stworzyli w programie Canva niezwykłe komiksy przedstawiające Stanisława Staszica jako superbohatera!

            Młodzi autorzy wykazali się ogromną kreatywnością, poczuciem humoru i znajomością postaci Staszica, pokazując, że bohaterowie historii mogą inspirować także współcześnie. Dzięki nowoczesnej formie i ciekawym pomysłom powstały prace pełne wartości i wyobraźni.

            To była nie tylko świetna zabawa, ale również ciekawa lekcja historii połączona z rozwijaniem kompetencji cyfrowych i pracy zespołowej.

          • Egzaminy ósmoklasisty już za nami!

          • Egzaminy ósmoklasisty zostały przeprowadzone w dniach 11-13 maja 2026 r. i kolejno z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

            To były dni pełne emocji, wysiłku i skupienia. Drodzy Ósmoklasiści — gratulujemy Wam wytrwałości i trzymamy kciuki za wyniki!

            Dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za wsparcie oraz dobre słowo.

            Przed Wami jeszcze kilka tygodni nauki, a potem zasłużony odpoczynek i wakacje!

  • Galeria zdjęć

    • brak danych