• Nasza szkoła dla WOŚP

• W ramach tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy harcerze z Chodzieży przeprowadzili w naszej szkole kreatywne i edukacyjne zabawy. Każdy uczestnik zabaw wsparł akcję WOŚP dokładając kilka groszy do puszki.

Hasło tegorocznej akcji WOŚP, które nasi uczniowie gorąco poparli, to „Tu wszystko gra OK”. Zebrane środki zostaną przekazane na sprzęt dla dzieci i dorosłych z problemami płuc po pandemii COVID-19.

Dziękujemy harcerzom za ich zaangażowanie i wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję, pokazując, że wspólnie możemy czynić dobro dla potrzebujących.

Dodatkowo Samorząd Uczniowski zorganizował kawiarenkę, z której dochód będzie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Naszych uczniów można było również spotkać na ulicach z puszkami jako wolontariuszy. A także dziewczyny brały udział w występach w Chodzieskim Domu Kultury podczas finału WOŚP.

• Podsumowanie II Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

• 27 stycznia na sali w Słomkach odbyło się uroczyste podsumowanie wyników II Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

W etapie szkolnym udział brało przeszło stu uczniów. Do etapu gminnego przeszło dwunastu - po trzech najlepszych z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Bachmann, Krzysztof Sałata i Julia Karbowniczek.

Pomimo tego, że w etapie gminnym Aleksander uzyskał maksymalną liczbę punktów, to po zsumowaniu punktów z etapu szkolnego nie udało się zająć miejsca na podium. Krzysztof i Julia również uzyskali wysoką liczbę punktów.

Gratulujemy!

• Brawa dla Amelii

• 26 stycznia 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Chodzieży w Pływaniu Dzieci i Młodzieży Szkolnej z Okazji 79. Rocznicy Wyzwolenia Miasta.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza uczennica - Amelia Hajduk - zajęła I miejsce w swojej kategorii stylem dowolnym oraz stylem grzbietowym.

Serdecznie gratulujemy!!!

• Święta u Sówek

• Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dzieci z grupy Sówek wystąpiły w przedstawieniu świątecznym pt. "Urodzony u Jezuska". Dzieci recytowały wiersze, , śpiewały piosenki i pastorałki oraz wykonywały układy taneczno – ruchowe. Przedszkole odwiedził również Gwiazdor, który każdemu dziecku przyniósł prezent