W piątkowe popołudnie klasa VII świętowała Dzień Chłopaka. Dzięki rodzicom uczniowie spotkali się w Centrum Rekreacyjno-Nurkowym Szaleya, aby rozegrać jeden ze scenariuszy w paintballa. Oczywiście nie mogło obyć się bez upominków dla chłopców i pysznego poczęstunku w postaci kiełbasek z grilla, domowych wypieków oraz innych słodkości. Na koniec frajdę uczniom sprawiła spontaniczna zabawa w chowanego w ciemnościach. Spotkanie udało się tak dobrze, że od razu zaczęto planowanie kolejnych.
Dzień Chłopaka w klasie VII
- 13
Przyroda w praktyce
Uczniowie klasy 4 w praktyce wykorzystali przyrządy do obserwacji i poznawania przyrody.
14
Wycieczka do Parku Trampolin
Dnia 29 września br. uczniowie klasy ósmej pod opieką Doroty Szymańskiej i Renaty Superczyńskiej uczestniczyli w wycieczce do w Poznaniu. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora wszyscy z radością korzystali z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, koszów do koszykówki, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami oraz belki do pojedynków. Rozegrano także turniej siłowo – zręcznościowy. Pobyt w JUMP ARENIE dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.
D. Szymańska
4
Europejski Dzień Języków
Od dwudziestu lat w Europie 26 września jest obchodzony Dzień Języków Obcych. Najważniejszym przesłaniem tego dnia jest różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie. Również w naszej szkole pamiętano o tym dniu i poprzez gry, zabawy oraz realizację projektów na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego zwracano uwagę na to, jak ważna jest w dzisiejszym świecie umiejętność komunikowania się w różych językach i to niezależnie od tego, jaką drogę zawodową się obierze. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i nowych miejsc.
43
Wycieczka uczniów klas I-III
Dnia 23 września uczniowie klas 1-3 w Strzelcach wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Atrakcją tego dnia była 2-godzinna podróż pełna zapachów, kolorów i smaków niezwykłych. Dzieci zwiedziły Muzeum Mydła i Historii Brudu gdzie brały udział w warsztatach mydlanych, podczas których każdy wybierając kolor, zapach, kształt i dodatki wykonał swoje własne mydełko. Bardzo ciekawym elementem było zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. Dzieci poznały 5000 lat historii higieny człowieka przez zabawne ciekawostki i anegdoty. Natomiast w Karmelowej Krainie każdy uczestnik poznał bliżej zawód Karmelarza, zobaczył na własne oczy, jak wykonuje się słodycze z karmelu oraz własnoręcznie wykonał lizaka. Każde dziecko kocha słodycze i dobrą zabawę, a jeśli połączymy to z nauką, to powstaje idealna propozycja dla każdego.
52
POZNAJEMY POLSKIE PARKI NARODOWE
We wrześniu, po długiej przerwie pandemicznej, rozpoczęto kontynuację innowacji edukacyjnej z cyklu „ODWIEDZAMY POLSKIE PARKI NARODOWE”. To idealne połączenie lekcji WF-u z lekcjami przyrody.
Po niezwykle udanej wycieczce do Parku Narodowego Gór Stołowych, uczniowie klasy IV i V, 28 września odwiedzili kolejny z 23 Parków Narodowych w Polsce – Drawieński Park Narodowy.
Zwiedzanie rozpoczęto w Punkcie Informacji Turystycznej w Głusku. Szczególną uwagę dzieci przykuły pozostałości żelbetowego schronu umocnień Wału Pomorskiego, które nie były jedyną pozostałością rozległej linii fortyfikacji, jakie spotkać można było na terenie DPN.
45Wędrując żółtym szlakiem oraz jedną z sześciu ścieżek dydaktycznych, zaobserwowano m.in. budki lęgowe gągoła, tablice edukacyjne prezentujące różnorodność świata zwierząt. Wędrówkę zakończono nad brzegiem Jeziora Czarnego. Na koniec dzieci miały możliwość zobaczyć nagromadzenie lokalnych skał narzutowych, znajdujące się w ścianie ruin ostrowieckiego kościoła.
Uwieńczeniem wycieczki było pieczenie kiełbasek na ognisku.
Na lekcjach WF-u nadal będziemy kontynuować zajęcia w terenie – pokonywanie wzniesień i marszobiegi, by w drugim semestrze mieć kondycję na zwiedzanie kolejnych pięknych miejsc w Polsce - powiedział autor i pomysłodawca innowacji, Karol Wincenciak.
Szkolne Biegi Przełajowe
27 września 2021 r. w naszej szkole, jak co roku, odbyły się szkolne biegi przełajowe. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pogoda nam dopisała, było słonecznie i ciepło, więc wszyscy byli w dobrych nastrojach. Nad przebiegiem sportowych zmagań czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Dorota Szymańska i Karol Wincenciak. Po emocjonujących biegach na zwycięzców poszczególnych kategorii czekały dyplomy i medale. Wyniki biegów:
Dziewczyny z klasy I i II:
1. Oliwia Kubacka, kl. I
2. Natalia Melnarowicz , kl. II
3. Martyna Sudaj, kl. I
Chłopcy z klasy I i II:
1. Nikodem Melnarowicz, kl. II
2. Norbert Kubacki, kl. II
3. Daniel Łuczak, kl. I
Dziewczyny z klasy III i IV:
1. Nadia Pietrzak, kl. III
2. Amelia Karniszewska, kl. IV
3. Hanna Żyśko, kl. I
Chłopcy z klasy III i IV:
1. Ksawery Jurgowiak, kl. III
2. Wojciech Drozdowski, kl. IV
3. Dawid Bruch, kl. IV
Dziewczyny z klasy V i VI:
1. Michalina Bączkowska, kl. V
2. Kinga Trzos, kl. V
3. Oriana Wiśniewska, kl. V
Chłopcy z klasy V i VI:
1. Kacper Felski, kl. VI
2. Jakub Szudera, kl. V
3. Bartosz Górski, kl. VI
Dziewczyny z klasy VII i VIII:
1. Marcelina Grabowska, kl. VIII
2. Lena Szmyt, kl. VIII
3. Amelia Bentkowska, kl. VIII
Chłopcy z klasy VII i VIII:
1. Michał Marciniak, kl. VIII
2. Dawid Węgrzyn, kl. VIII
3. Hubert Kołutkiewicz, kl. VII
245
Góry Stołowe
Przyzwyczailiśmy się już do pandemii. Jednak dzieci potrzebują integracji, kontaktów z rówieśnikami, bo po czasie zamknięcia mają ogromne problemy z relacjami społecznymi. Wycieczka to dobry sposób na odzyskanie kontaktu z uczniami i poprawę relacji rówieśniczych.
Z oferty pięciodniowej wycieczki w Góry Stołowe, zaplanowanej już w czerwcu przez Małgorzatę Adamowską, skorzystała grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach, Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy oraz chętni rodzice.
164Program był bardzo bogaty. Skalne Miasto w Adrsspachu, Błędne Skały, Szczeliniec z labiryntem skalnym wywarły duże wrażenie i wiele emocji. Natomiast Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie, Muzeum Złota w Złotym Stoku na długo zapadną w pamięci uczniów. Tam poczuli klimat dawnej górniczej pracy maszerując przez liczne chodniki kopalni, dowiedzieli się, jakimi metodami wydobywano skarby, które zostawiła im natura. Dzieci zobaczyły także jedyną w Polsce Kaplicę Czaszek, piękną Bazylikę w Wambierzycach a w ostatnim dniu zwiedzili Twierdzę Kłodzką, gdzie w podziemiach miały okazję pokonać swoje lęki.
Wycieczka upłynęła w radosnej atmosferze i ubogaciła uczestników nie tylko o nową wiedzę przyrodniczą i historyczną ale również o nowe przyjaźnie.Wszyscy wrócili zadowoleni, nauczyciele dumni z postawy uczniów, a uczniowie wypoczęli i pełni wrażeń.
Pragnę serdecznie podziękować opiekunom i rodzicom za nieocenioną pomoc podczas wyjść, za utulanie do snu niesfornych, za ogarnianie wiecznego bałaganu w pokojach oraz za niezwykłą atmosferę pełną zrozumienia i empatii.
Osobne podziękowania kieruję do naszych darczyńców, bez których ta wycieczka nie byłaby tak bogata w atrakcje. Ich dobre serce pozwoliło obniżyć i tak już wysokie koszty wyjazdu.
Sa to: Usługi Budowlane „Zaleś” Robert Zalewski, Bernadeta Pszczółka Firma „APES”, BiK Ogrody Service Michał Bobowicz, Trans JOT Jarosław Jankowski, Sklep spożywczy w Strzelcach państwo Wituccy, FHU CIEPLIK Tomasz Rybka, Andrzej Weber, KOWAL – roboty ziemne, Karolina i Michał Jańczakowie, Magdalena Nowak, Agnieszka i Adrian Cieślik oraz anonimowi darczyńcy. Dziękuję! – kierownik wycieczki Małgorzata Adamowska
Pchli targ
Z inicjatywy SU we wrześniu w naszej szkole odbywa się tzw "PCHLI TARG". Każdy może przynieść używaną rzecz w dobrym stanie, by ktoś inny mógł ją sobie kupić i nacieszyć się nią. Obecny pchli trag cieszy się sporym zainteresowaniem, a zebrane pieniądze według pomysłu uczniów zostaną przeznaczone na potrzeby schroniska dla zwierząt. Może oprócz zakupu karmy wystarczy jeszcze na legowiska, by mogły przetrwać jesienno-zimowy czas..... wszystko zależeć będzie od hojności i wielkiego serca naszych uczniów.
8
Uroczystość w Zacharzynie
18 września w pochmurne sobotnie popołudnie grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Gabriela i Krzysztof z klasy VI (niosący wiązankę kwiatów), Vanessa z kl. VII oraz Amelia i Dawid z klasy VIII (jako Poczet Sztandarowy) reprezentowali naszą szkolną społeczność w uroczystości patriotycznej, która odbyła się pod pomnikiem w Zacharzynie.
Podczas uroczystości upamiętniającej ofiary II wojny światowej uczczono pamięć poległych mieszkańców okolicy.
Nasza delegacja na czele z Panią Dyrektor także oddała hołd rodzimym patriotom składając pod pomnikiem wiązankę kwiatów.
Koło Odkrywców
Pierwszaki z naszej szkoły w ramach zajęć „Koła Odkrywców” oglądali aparaty gębowe motyla i komara, a także odnóża pszczoły. Udało im się również przygotować preparaty z klasowych roślin i własnych włosów.
4
Spotkanie z policją
Każdy z nas wie, jak ważne jest bezpieczeństwo w szkole, w drodze do niej oraz podczas powrotu do domu. W klasie pierwszej odbyło się spotkanie z policjantami, które poprowadziła pani nadkom. Elżbieta Żulewska. Hasłem przewodnim było zdanie: „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!" Uczniowie dowiedzieli się, jak powinni zachowywać się w pobliżu ulicy, szukali odblasków umieszczonych na swoich plecakach, a na zakończenie, dla zwiększenia ich bezpieczeństwa, otrzymali dodatkowe odblaski.
5
Dzień Kropki
We wtorek 14 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki. Cała społeczność szkoły tego dnia ubrała się w kolorowe kropki. Uczniowie zaangażowani byli w rozwiązywanie zadań, które wymagały kreatywności i twórczego myślenia. Ważnym elementem całej zabawy było napisanie listów do koleżanek i kolegów, w których ujęto pozytywne cechy i talenty adresatów. Listy czekały już od poniedziałku w specjalnie przygotowanej skrzynce kropkowej. Rozdane przesyłki sprawiły radość nie tylko uczniom ale i nauczycielom. Każdy z nas posiada jakiś talent czy pozytywną cechę charakteru - Międzynarodowy Dzień Kropki miał nam to uświadomić.
47
Narodowe Czytanie 2021
Podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji Narodowego Czytania para prezydencka zaproponowała do przeczytania dramat Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej". Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w akcję, odczytując fragmenty utworu na placu przed szkołą. O czytaniu nie zapomniały także najmłodsze klasy, które do wspólnej lektury zaprosiły rodziców. Panie Agnieszka Wojtaszek, Agnieszka Cieślik oraz Magdalena Ekiert przeczytały dzieciom niezapomniane i wciąż uwielbiane przygody Koziołka Matołka.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok, kiedy będziemy czytać utwory z cyklu "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.
16
Uwaga! Zmiana w rozkładzie jazdy
Od poniedziałku 06.09.2021 r. będzie mała zmiana w rozkładzie jazdy porannego autobusu.
Zapraszamy rodziców na zebrania!
Świetlica szkolna
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
- 81
Zmieniamy się dla Was
W czasie wakacji w szkole zostały przeprowadzone remonty. Prace wykończeniowe ciągle jeszcze trwają.
Zostały wymalowane dwie sale lekcyjne, w kilku wymieniono oświetlenie. Największe zmiany zaszły na podwórzu szkolnym. Został powiększony plac, przesunięto strefę zieleni, wybrukowano wjazd, parking dla autobusu oraz pracowników szkoły. Koniec z błotem w deszczowe dni i kurzem w upalne. Będzie zrobione jeszcze ogrodzenie, aby było bezpiecznie.
Dzisiaj prezentujemy kilka zdjęć, które stanowią skromną zapowiedź zachodzących zmian.
1
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Dojazd autobusu do szkoły dnia 01.09.2021 r.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie