• "Kawiarenka charytatywna"

• 25.10.2023 r. odbyła się w naszej szkole „Kawiarenka charytatywna”. Podczas zbiórki zebraliśmy kwotę 306 zł.

Serdeczne podziękowania składamy tym wszystkim, którzy wspomogli naszą zbiórkę
            i w „kawiarence” zakupili słodkości.

Cała kwota zostanie przeznaczona na Fundację „Złotowianka”.

• Laptop dla ucznia

• Szanowni Państwo,

trwa realizacja programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia", w ramach którego każdy czwartoklasista  otrzyma bezpłatnie laptop – sprzęt do codziennego użytku i edukacji.

Wychodząc naprzeciw pojawiającym się pytaniom związanym z realizacją programu – udostępniamy materiały, które – mamy nadzieję – odpowiedzą na większość z nich.

Aby pobrać materiały, należy kliknąć TUTAJ

W pakiecie znajdują się m.in.:

1. Wzór umowy przekazania na własność komputera przenośnego typu laptop
            2. Wzór protokołu przekazania na własność laptopa

Q&A – odpowiedzi na pytania rodziców

To obszerny materiał, w którym rodzice czwartoklasistów znajdą szczegółowe odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące realizacji programu „Laptop dla ucznia".

Przypominamy, że działa już portal https://laptopdlaucznia.gov.pl/, na którym wszyscy zainteresowani znajdą nie tylko informacje na temat programu „Laptop dla ucznia", ale także m.in. materiały edukacyjne oraz listę darmowego oprogramowania do wykorzystania na laptopach.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu pod adresem laptopdlaucznia@nask.pl lub kontaktu osobistego w Urzędzie Gminy Chodzież (tel. 67 2821608)

Laptopy będą wydawane w Urzędzie Gminy Chodzież, pokój nr 26,  II piętro według następującego harmonogramu:

Poniedziałek, 30 października 2023r. w godz. 8:00 – 14:00

• Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Strzelcach
            • Szkoła Podstawowa w Zacharzynie

Wtorek, 31 października 2023r. w godz. 8:00 – 14:00

• Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
            • Szkoła Podstawowa im. mjr H. Sucharskiego w Stróżewie

W celu sprawnego przekazania laptopów prosimy o dotrzymanie wyznaczonych terminów.

• Biegi Sztafetowe

• 2.10.2023r. w Chodzieży na ul.3 Maja odbyły się Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach dziewcząt i chłopców.

W zawodach wzięło udział trzynaście szkół. Każdy uczestnik miał do pokonania dystans około jednego kilometra.

Nasza szkoła wystawiła trzy sześcioosobowe sztafety :

Dziewczęta klas IV-VI

4. Amelia G.

5. Agnieszka Rz.

6. Maria W.

Po zaciętych walkach zajęliśmy kolejno siódme, dziewiąte i szóste miejsce.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy udziału i reprezentowania szkoły w zawodach .

• Dzień Chłopaka

• 29. września w naszej szkole zorganizowano szkolną kawiarenkę z okazji Dnia Chłopaka. Chętni mogli za symboliczną kwotę kupić słodkości. Wśród nich największą popularnością cieszyły się galaretki i muffinki. Dochód ze sprzedaży łakoci zostanie przeznaczony na działanie Samorządu Uczniowskiego.

Każda klasa spędzała ten dzień na swój sposób. Były upominki, gry, zabawy, spotkania integracyjne.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• Tradycją naszej szkoły jest, że rok rocznie 26. września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych, który jest świetną okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowania różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków. Nauczycielki języków obcych przygotowały szereg gier i zabaw związanych z językami, kulturą i tradycjami państw europejskich. Podczas planowych zajęć języka angielskiego i niemieckiego uczniowie poszczególnych klas mierzyli się z różnego rodzaju wyzwaniami. Na uczniów czekały: łamigłówki językowe,  quizy interaktywne, np. Jaki to język?Czy znasz flagi krajów Unii Europejskiej?Stolice Europy, Maraton wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Krótko pisząc, było intensywnie, wesoło i wielojęzycznie. Uczniowie wykonali również ciekawe projekty plakatów zachęcających do nauki języków. Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy i życzymy pasji w rozwijaniu swoich umiejętności językowych.

• Dzień Jabłka

• 28 września odbyła się wspaniała impreza plenerowa, gdzie główną rolę odgrywało jabłko. Było smacznie, kolorowo, ciepło, z energią, ogromem uśmiechów i mnóstwem miłych słów. Jeszcze dobrze nie zdążyliśmy odpocząć, a już się zastanawiamy, jaki owoc będzie patronem imprezy w przyszłym roku. Nie możemy się już doczekać.

• Biegi Przełajowe

• Działo się! Szkolne Biegi Przełajowe odbyły się 21. września, a oto wyniki:

Dziewczyny kl. 1-2

1. Liliana R.