• Poszukiwania „zajączka” w naszej szkole!

• Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, więc wprowadziliśmy trochę dodatkowej radości do naszej szkolnej atmosfery:). W Wielką Środę nasi uczniowie poszukiwali wielkanocnych podarunków.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie upominków.

• Dyktando Pokutne

• W poniedziałek 25 marca w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbył się powiatowy konkurs ortograficzny "Małe Dyktando Pokutne", na który przybyli przedstawiciele władz samorządowych, mundurowych, związanych ze światem nauki, dyrektorzy szkół, a także uczennice z naszej szkoły - Julia Wasińska i Izabela Hedke.

Tekst dyktanda szóstej edycji konkursu był związany z patronem szkoły w Wyszynach, czyli Mikołajem Kopernikiem. Zawiłościom i trudnościom ortograficznym nie było końca, więc gratulujemy naszym uczennicom, że odważyły się wziąć udział w tych potyczkach. Warto wspomnieć, że tekst dyktanda jest sprawdzony i zatwierdzony przez Radę Języka Polskiego, która obejmuje honorowy patronat nad konkursem.

• Dzień Wody

• Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej akcji Światowy Dzień Wody organizowanej przez Polska Akcja Humanitarna.

• Kolejne oferty edukacyjne dla ósmoklasistów

• 22 marca klasa ósma miała okazję poznać ofertę Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie. Atrakcyjną ofertę przedstawiła jedna z nauczycielek uczących w tej szkole oraz uczniowie, którzy prezentowali zalety poszczególnych profili.

• Witaj wiosno!

• 21 marca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które celebrowało nadejście wiosny i talentów naszych uczniów. Zorganizowaliśmy niezwykły pokaz talentów oraz pokaz wiosennej mody, który wypełnił naszą szkołę radością i kreatywnością. Jednak to, co uczyniło to wydarzenie wyjątkowym, to fakt, że wszyscy uczestnicy zostali uznani za zwycięzców.

W czasie pokazu talentów mogliśmy podziwiać różnorodność umiejętności naszych uczniów - od muzyki, przez taniec, aż po akrobatykę i sztukę recytacji. Każde wystąpienie było wyjątkowe i przynosiło radość widzom oraz podziw dla talentów naszych kolegów i koleżanek.

Natomiast podczas pokazu wiosennej mody mogliśmy podziwiać nie tylko ubrania, ale także kreatywność i wyobraźnię naszych uczniów, którzy zaprezentowali swoje własne projekty, inspirowane świeżością i kolorami wiosny.

Dziękujemy również Radzie Rodziców za przygotowanie kiełbasek z grilla.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca, uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w wyjątkowym biegu z okazji Międzynarodowego Dnia Kolorowej Skarpety. Każdy uczestnik ubrany był w kolorowe skarpety, które symbolizowały różnorodność i tolerancję. Podczas biegu, który odbył się na terenie szkoły, wszyscy wspólnie pokonywali trasę, manifestując jedność i współpracę.

• Sztuczny śnieg

• Na kółku chemicznym uczniowie wykonali różne mieszaniny - sztuczny śnieg, piasek kinetyczny i ciecz nieniutonowską.

Najciekawszym doświadczeniem okazało się poznanie cieczy nieniutonowskiej, która zmienia swoje właściwości w zależności od tego z jaką energią się na nią działa. Jeśli chcemy wziąć ją w ręce przelewa się, jednak jeżeli uderzamy w nią staje się twardym ciałem stałym.

• Centrum Kształcenia Nauka

• 19 marca odbyło się spotkanie uczniów klasy 8 z przedstawicielami szkoły ponadpodstawowej z Piły Centrum Kształcenia Nauka. Goście przyjechali na zaproszenie dyrektora szkoły w ramach doradztwa zawodowego. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną tej nowoczesnej szkoły. Miło nam, że w prezentacji brała udział nasza absowentka Urszula Hoffmann.

• Konkurs SKO

• 19 marca w naszej szkole odbył się kolejny etap konkursu Szkolnej Kasy Oszczędności - tym razem słuchaliśmy wiersza Jana Brzechwy „Opowiedział dzięcioł sowie”. Na podstawie wysłuchanego tekstu narysujemy podobizny postaci tam występujących. Najlepsze prace przejdą do kolejnego etapu.

• Odpoczynek po intensywnym tygodniu

• W późne piątkowe popołudnie w naszej szkole uczniowie i nauczyciele integrowali się podczas gier sportowych, gier planszowych, tańców, seansu filmowego i pysznego jedzenia.

• Warsztaty ceramiczne

• 15 marca uczniowie klasy 4 mieli okazję wziąć udział w warsztatach ceramicznych, które poprowadziła pani Marta Owczarzak z Chodzieskiej Pracowni Ceramiki MISO.

Dzieci lepiły naczynia, dekorowały je. Następnie pani Marta wzięła je do wysuszenia i wypalenia w piecu w temperaturze 900 st. C. Za tydzień kolejne warsztaty, na których będzie szkliwienie przygotowanych naczyń. Potem one znowu powędrują do pieca, tym razem do temperatury 1200 st. C. A na końcu mali ceramicy będą mogli się cieszyć efektami swojej pracy.

Podczas warsztatów dzieci miały możliwość rozwijania swojej kreatywności i zdolności manualnych poprzez tworzenie własnych małych dzieł sztuki.

• W teatrze o teatrze

• 12.03 uczniowie klas 4-6 wybrali się do Chodzieskiego Domu Kultury na spektakl w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. "Teatralne ABC". Przedstawienie okazało się niezwykle bogate w informacje związane ze sztuką teatralną. Uczniowie mogli dowiedzieć się, na czym polega praca aktorów, reżysera oraz innych osób tworzących to miejsce. Poznali nowe pojęcia i zobaczyli, że w teatrze każdego dnia można wcielić się w różne postaci, a przedmioty codziennego użytku stają się magiczne.