Zachęcamy do szczepień przeciwko wrusowi HPV.
W linkach poniżej bliższe informacje na ten temat:
Zachęcamy do szczepień przeciwko wrusowi HPV.
W linkach poniżej bliższe informacje na ten temat:
7.09.2024 r uczniowie i nauczyciele wzięli udział w obchodach setnej rocznicy powstania Chodzieskiego Klubu Sportowego Polonia Chodzież
05.09.2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 1. Podczas zajęć omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożenia, jakie mogą wystąpić na drodze, a także znaczenie noszenia odblasków po zmierzchu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Uczniowie przypomnieli sobie również, jak prawidłowo przechodzić przez przejścia dla pieszych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe zawieszki i worki, a także zadanie - nosić otrzymane odblaski. Bardzo dziękujemy!
Od 15 sierpnia 2024 r. zaczęła w całości obowiązywać tzw. "ustawa Kamilka".
Każda instytucja, z której usług korzystają dzieci, musiała do tego czasu wdrożyć tzw. standardy ochrony małoletnich. Mają one m.in. pomóc wcześniej dostrzegać sygnały, że dziecku może dziać się krzywda lub przed tą krzywdą chronić.
Poniżej znajdują się linki do standardów obowiązujących w naszej szkole. Będą one również cały czas dostępne na stronie w zakładce: Dokumenty szkoły oraz w dzienniku elektronicznym w plikach szkoły:
Standardy ochrony małoletnich SP Strzelce
Standardy ochrony małoletnich SP Strzelce - wersja skrócona dla dzieci starszych
Standardy ochrony małoletnich SP Strzelce - wersja dla młodszych dzieci
Autobus zabierający uczniów do szkoły tego dnia będzie 30 minut później niż zwykle.
Miły akcent na koniec roku szkolnego! Kolejny sukces w konkursie plastycznym.
Nasz uczeń Aleksander Bachmann otrzymał specjalne wyróżnienie w konkursie „Czyste wody - zdrowe ryby”.
Serdecznie gratulujemy!
18.06.2024 r. odbyła się wycieczka do Poznania, która dostarczyła uczniom z klas 1-3 wielu wrażeń. Odwiedzili stadion Lecha, lotnisko Ławica w Poznaniu, a na koniec czekał na nich przejazd słynną Maltanką.
Wrócili zadowoleni i szczęśliwi.
Kto wie, może nasi uczniowie zostaną słynnymi piłkarzami lub pilotami samolotów?
Nasz uczeń, Bartosz Streich z klasy IV zajął II miejsce w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Gratulacje!
14.06.2024r. w Budzyniu odbył się Turniej Prewencji. Wzięło w nim udział szesnaście szkół.
Nasza drużyna składała się z 4 osób :
1) Amelii Melnarowicz ,która brała udział w konkurencji na rowerze,
2) Dawida Bruch, który strzelał z wiatrówki,
3) Jakuba Szudery, który strzelał piłką nożną do bramki,
4) Maksymiliana Wincenciaka, który rzucał do kosza.
Ponadto każdy z uczestników musiał rozwiązać Test Wiedzy Prewencyjnej, który obejmował 30 pytań z :
- wiedzy ogólnej o policji
- prewencji kryminalnej
- ochrony życia i zdrowia
- ochrony mienia
- bezpieczeństwa w ruchu drogowym
- wiedzy przeciwpożarowej
- ochrony przyrody
- bezpieczeństwa na wodach.
Choć nie udało nam się zająć czołowego miejsca wróciliśmy znowu bogatsi o nowe doświadczenia i nową wiedzę. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Zobaczyć można było między innymi stoisko historyczne, stoisko pojazdów PRL-u, stoisko nadleśnictwa Podanin, stoisko policji, szkoły policyjno-wojskowej, pokaz judo i technik samoobrony.
Ponieważ drużyna miała również za zadanie uczestniczyć i być oceniana w scence z pierwszej pomocy można było również w wolnej chwili porozmawiać z ratownikami medycznymi o ich pracy.
IV Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mali giganci” w Oleśnicy. Naszą szkołę reprezentowała Vanessa i Marta. Konkursowe zadania wymagały wiedzy matematycznej oraz logicznego myślenia. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniach 10-11 czerwca 2024 roku dzieci z klas 4-8 miały okazję wziąć udział w fascynującej dwudniowej wycieczce do Gdańska i Malborka. Wyjazd ten dostarczył im mnóstwo wrażeń i niezapomnianych wspomnień.
Rano, 10 czerwca, po przyjeździe do Gdańska, dzieci rozpoczęły swoją przygodę od zwiedzania urokliwej starówki. Spacerując po Długim Targu, miały okazję podziwiać piękne, historyczne kamienice oraz słynne zabytki. Przewodnik opowiadał ciekawostki o każdym mijanym miejscu, co sprawiło, że zwiedzanie było nie tylko interesujące, ale i edukacyjne.
Następnie cała grupa udała się na wieżę Bazyliki Mariackiej. Wejście na wieżę było nie lada wyzwaniem, ale dzieci z radością pokonywały kolejne schody, by na końcu podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Gdańska. Widok na miasto z takiej wysokości był dla nich niezapomnianym przeżyciem.
Kolejnym punktem wycieczki był Pomnik Neptuna, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Dzieci z zainteresowaniem słuchały legendy o bogu mórz, a następnie udały się do gdańskiego Żurawia, jednego z najstarszych zachowanych dźwigów portowych w Europie. Tam miały okazję dowiedzieć się, jak w dawnych czasach wyglądała praca w porcie.
Następnie galeonem uczniowie popłynęli na Westerplatte. Na miejscu dowiedzieli się o bohaterskiej obronie Westerplatte podczas II wojny światowej. Przejście po historycznym terenie i obejrzenie pomników upamiętniających tamte wydarzenia skłoniło do refleksji nad historią Polski.
Następnego dnia, 11 czerwca, wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Nowoczesna wystawa, pełna interaktywnych eksponatów i multimedialnych prezentacji, przybliżyła dzieciom trudne czasy wojny. Dzięki muzeum mogły lepiej zrozumieć historię oraz znaczenie wydarzeń z lat 1939-1945. Zwiedzanie było bardzo emocjonujące i edukacyjne.
Po wizycie w muzeum, grupa udała się do Malborka, gdzie czekała na nich kolejna atrakcja – Zamek Krzyżacki. Ten imponujący kompleks zamkowy, jeden z największych w Europie, zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Przewodniczka oprowadzała ich po licznych komnatach, dziedzińcach i krużgankach, opowiadając o życiu w zamku, historii zakonu krzyżackiego oraz o bitwach, które miały miejsce w okolicy. Dzieci miały okazję zobaczyć zbroje rycerskie, dawne narzędzia i wiele innych interesujących eksponatów.
Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń i nowo zdobytej wiedzy. Byli zmęczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni z wyjazdu, który na długo pozostanie w ich pamięci.
Nasz uczeń z klasy III, Daniel Łuczak, został zaproszony na specjalny trening Lecha Poznań jako jeden z czterdziestu najzdolniejszych młodych piłkarzy z Wielkopolski z rocznika 2014. To ogromne wyróżnienie i dowód na jego ciężką pracę oraz determinację.
Trening odbył się w niedzielę 9 czerwca. Na co dzień Daniel trenuje w lokalnym klubie Polonia Chodzież.
Gratulujemy Danielowi i życzymy mu dalszych sukcesów na boisku!
7 czerwca odbyło się przygotowane przez pana Pawła Wołoszyna spotkanie uczniów klasy VIII z panią Małgorzatą Polzin, prezes Chodzieskiego Stowarzyszenia "Różowa wstążeczka". Tematem była profilaktyka raka piersi.
7 czerwca odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Oto wyniki:
Przewodnicząca SU - Lena Sieradzka
Zastępca - Zuzanna Cholewińska
Sekretarz - Maksymilian Wincenciak
Członek:
- Izabela Hedke
- Vanessa Michor
- Amelia Hajduk
- Michalina Bączkowska
Poczet sztandarowy:
- Wojciech Kowal
- Aleksander Bachmann
- Jan Kleszczyński
- Maciej Nowak
Wszystkim bardzo gratulujemy!
Powered by aSc EduPage