• Nowi czytelnicy w naszej bibliotece

• W związku ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich dnia 21 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Uczniowie wypożyczyli też książki z biblioteki, poznali zasady i regulamin korzystania z księgozbioru.

• Dzień Książki

• O tym, że czytanie ma moc przypomnieli sobie uczniowie klas 4-8 podczas obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Dzieci zgadywały, z jakimi utworami kojarzy im się wskazana grafika, turlali opowieści o ulubionych książkach i szukali tytułów związanych ze wskazanymi motywami. Niektóre uczennice udało się przyłapać podczas czytania książek na przerwie, co bardzo cieszy oko, ponieważ „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

• Poznań - miasto doznań

• O tym, że w Poznaniu można miło spędzić czas, a przy okazji czegoś się nauczyć, dowiedziały się klasy VI i VII podczas kwietniowej wycieczki.

Pierwszym przystankiem była Brama Poznania, która opowiada o początkach państwa polskiego. Ekspozycja przedstawiona jest w nowoczesny sposób z wykorzystaniem multimediów i światła. Po solidnej dawce wiedzy przyszedł czas na krótki spacer po wyspie katedralnej, który stanowił rozgrzewkę przed szaleństwem w parku trampolin. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w najpopularniejszej sieci restauracji.

• Dyktando Pokutne

• 4 kwietnia Jarosław Pierdzioch z klasy 8 reprezentował naszą szkołę podczas V Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Małe Dyktando Pokutne” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Wyszynach.

• Szkolny Konkurs Językowo-Plastyczny "Look"

• Miło nam poinformować, że zwycięzcami szkolnego konkursu językowo-plastycznego „Look” z języka angielskiego zostali:

Paulina Butja

Jan Lewandowski

Maja Śliwińska

Igor Jasiński

Jakub Grzesiak

Wojciech Drozdowski

Aleksander Bachmann

Kacper Felski

Wiktoria Brose

Konkurs promuje jeden ze sposobów uczenia się nowych słówek poprzez ich zobrazowanie.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach językowych.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 31 marca. W tym dniu przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie autyzmu. Wśród nauczycieli i dzieci dominował w ubiorze kolor niebieski. Stworzyliśmy również wspólną pracę, symbolizującą solidarność z osobami z autyzmem