W dniach od 3 do 5 kwietnia w szkole odbywały się rekolekcje.
Rekolekcje wielkopostne
- 23
Dyktando Pokutne
4 kwietnia Jarosław Pierdzioch z klasy 8 reprezentował naszą szkołę podczas V Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Małe Dyktando Pokutne” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Wyszynach.
Szkolny Konkurs Językowo-Plastyczny "Look"
Miło nam poinformować, że zwycięzcami szkolnego konkursu językowo-plastycznego „Look” z języka angielskiego zostali:
Paulina Butja
Jan Lewandowski
Maja Śliwińska
Igor Jasiński
Jakub Grzesiak
Wojciech Drozdowski
Aleksander Bachmann
Kacper Felski
Wiktoria Brose
Konkurs promuje jeden ze sposobów uczenia się nowych słówek poprzez ich zobrazowanie.
Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach językowych.
10
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 31 marca. W tym dniu przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie autyzmu. Wśród nauczycieli i dzieci dominował w ubiorze kolor niebieski. Stworzyliśmy również wspólną pracę, symbolizującą solidarność z osobami z autyzmem
7
Pamiętamy o "Rudym", "Zośce" i "Alku"
Klasa 8 kolejny raz dzieliła się swoją wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami.
Tym razem uczniowie samodzielnie przygotowali gazetkę informacyjną dotyczącą "Rudego", "Zośki" i "Alka" - symboli polskich harcerzy walczących z okupantem w czasie II wojny światowej.
Dokładnie 80 lat temu rozegrały się dramatyczne wydarzenia opisane w utworze „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.
- 26 marca 1943 r. w słynnej akcji pod Arsenałem z rąk gestapowców odbito "Rudego".
- 30 marca 1943 r. "Rudy" umiera w wyniku obrażeń, których doznał podczas przesłuchań, tego samego dnia umiera również "Alek" na wskutek ran odniesionych podczas akcji pod Arsenałem.
4
Światowy Dzień Wody
Światowy Dzień Wody w tym roku przebiegał pod hasłem "Przyspieszenie zmian". Jest to doskonały moment, kiedy wszyscy jednoczymy się wokół wody i problemów związanych z jej brakiem i z jej czystością.
O wodzie opowiadał klasom młodszym Jarek z klasy 8. Dzieci były bardzo zainteresowane, zadawały dużo pytań. Na koniec dostały zadania do wykonania.
Happy cube
Anielska cierpliwość + wytrwałość + spryt + logiczne myślenie + wyobraźnia przestrzenna = HAPPY CUBE.
Gratulujemy!!!
1
Powiatowe Targi Edukacyjne 2023
24.03.2023 r. uczniowie klasy 8 wzięli udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych. Zapoznawali się z ofertami szkół średnich naszego powiatu i już całkiem niedługo będą musieli podjąć ważną dla siebie decyzję i wybrać jakąś dla siebie.
Czy propozycje szkół naszego powiatu są na tyle atrakcyjne, że nasi uczniowie zostaną tu i z nich skorzystają, okaże się już wkrótce.
Dziękujemy wszystkim szkołom za trud włożony w przygotowanie prezentacji ofert edukacyjnych.
47
Biegi przełajowe
23.03.2023 r. w Parku 3 Maja w Chodzieży odbyły się zawody w "Drużynowych Biegach Przełajowych".
W zmaganiach udział brało około 250 uczniów z dziesięciu szkół.
Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Martyna Sudaj, Hanna Żyśko, Nadia Pietrzak, Emilia Kaniewska, Ksawery Jurgowiak, Nikodem Melnarowicz, Jakub Marciniak, Norbert Kubacki, Bartosz Streich, Agnieszka Rzeźnik, Amelia Hajduk, Anastasia Savchuk, Amelia Górzna, Maria Włodarczyk, Michalina Bączkowska, Jakub Szudera, Wojciech Drozdowski, Wojciech Kowal, Dawid Bruch, Hubert Kołutkiewicz, Jakub Wawrzyniak, Orfeusz Ratajczak, Aleksander Żyśko, Hubert Ryczek.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału i ukończenia biegu.
20
Wiosna, wiosna...
Pierwszy Dzień Wiosny obfitował w wiele atrakcji. Szkolny korytarz stał się wybiegiem mody, na którym nasi uczniowie zaprezentowali wiosenne przebranie. Nie brakowało ciekawych pomysłów na przyniesienie książek i przyborów szkolnych bez plecaka. Całość stylizacji dopełniły kolorowe skarpetki na znak jedności z osobami z zespołem Downa. W szkole mamy dwie Koleżanki, o których nie zapomnieliśmy w tym dniu. Każda klasa przygotowała laurki, zaśpiewaliśmy 100 lat. Dziewczynki były zaskoczone i szczęśliwie. Dzięki kreatywności naszych uczniów wiosna na dobre zagościła w Strzelcach.
Klasy 1-4 wybrały się również do chodzieskiego kina na film: "Szkoła magicznych zwierząt".
Także oddziały przedszkolne świętowały ten dzień.
21 marca dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Ratajach obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku.
W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków był spacer po najbliższej okolicy z kukłą Marzanny, którą sami przygotowali. Wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach instrumenty muzyczne, aby pożegnać zimę a przywitać wiosnę. Podczas przemarszu bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami. Pierwszy Dzień Wiosny to również Dzień Kolorowej Skarpetki. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w kolorowych skarpetkach nie do pary, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.
46
„RAZEM DZIAŁAMY - PRZEMOC ZWALCZAMY”
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki gminnego konkursu plastycznego dla szkół podstawowych z terenu gminy wiejskiej Chodzież klasy IV – VII w ramach kampanii ,,19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY”.
Celem Konkursu było wspieranie idei kampanii ,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” organizowanej przez fundację „Po Drugie”, której przyświeca cel budowania świata bezpiecznego, spokojnego, bez przemocy. Nagrody i wyróżnienia wręczyła uczestnikom Wójt Gminy Chodzież Kamila Szejner.
Uczniowie naszej szkoły zajęli trzy miejsca!
I. Maciej Nowak
II. Julia Karbowniczek
III. Julia Politowska
Wyróżniono również następujące osoby:
1. Nadia Pietrzak
2. Jakub Marciniak
3. Vanessa Michor
4. Amelia Melnarowicz
5. Lena Sieradzka
6. Wojciech Kowal
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłych konkursach.
Uwaga!
Mistrz SKO
15 marca laureaci szkolnego etapu konkursu MISTRZ SKO udali się do Budzynia, aby zmierzyć się z uczniami z innych, powiatowych szkół. Uczestnicy musieli się wykazać dużą wiedzą na temat banków i finansów. Konkurencja była silna, jednak Wojtek i Natalka z naszej szkoły godnie reprezentowali szkolną społeczność. Oboje stanęli na podium! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Dziekujemy również za atrakcyjne nagrody Bankowi Spółdzielczemu w Chodzieży oraz za gościnę Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu.
Dzień Liczby Pi
W 2023 roku uroczyście obchodzimy 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Jednym z wydarzeń wchodzących w skład programu obchodów jest Światowy Dzień Matematyki (Dzień Liczby Pi), który przypada na 14 marca. I właśnie w tym dniu każdy uczeń naszej szkoły z kl.3 - 8 mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności matematyczne podczas rozwiązywania zadań, rebusów, łamigłówek, czy łamania szyfrów w ramach konkursu „18 zadań w sali nr 18”. Wszyscy wytrwale liczyli, a najwybitniejsi matematycy zostali docenieni.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział.
12
"Pan Tadeusz w obrazach"
13 marca uczniowie z klas 7 i 8 mieli okazję obejrzeć w Chodzieskim Domu Kultury spektakl pt. „Pan Tadeusz w obrazach". Twórcy z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu przedstawili główne wątki składające się na naszą epopeję narodową.
To ponadczasowe, synkretyczne arcydzieło zawiera wiele wątków i motywów, liryzm miesza się z humorem, a epicki porządek z dramatyzmem i patosem. Ważną rolę odgrywa w nim wątek historyczny – tło dzieła stanowią walki narodowowyzwoleńcze. Interesujące są elementy sensacyjno – przygodowe, które dostrzegamy w historii Jacka Soplicy (księdza Robaka). Jest tu też humor słowny i postaci, komedia omyłek oraz romans.
Co to jest cech?
W odpowiedzi na to pytanie naszym ósmoklasistom pomógł Starszy Cechu Edmund Kaczmarek, który gościł u nas w szkole 13 marca i opowiedział, jak działa Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży, jakie zawody wchodzą w skład tej organizacji i o tym, w czym pomaga Cech osobom, które będą chciały zdobyć wybrany zawód.
2
Turniej Wiedzy Pożarniczej
11 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Konkurs miał na celu rozwinięcie poziomu wiedzy wśród młodzieży odnośnie udzielania pierwszej pomocy, zapobieganiu pożarom oraz zachęcenie do wstąpienia do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Miejsce trzecie w młodszej grupie wiekowej zdobył Jakub Marciniak. Pozostali uczestnicy reprezentujący naszą szkołę otrzymali upominki.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
2
Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła
W dniach 9 i 10 marca 2023 r. w naszej szkole gości Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła.
Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży. Ma na celu zachęcić do podróżowania po Polsce i poznawania najróżniejszych zakątków kraju. „Turystyczna Szkoła” jest działaniem realizowanym przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, przy udziale lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych.
Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalającą na edukację poprzez zabawę. Atrakcje są dopasowane do dwóch grup wiekowych: dzieci z klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII. Cała przestrzeń jest podzielona na kilka stref, a na wejściu gości wita humanoidalny robot. Dzieci i młodzież odwiedzające MCETS mogą skorzystać m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie. Są również tradycyjne gry i zabawy, takie jak choćby puzzle czy pytanie z kołem fortuny.
Podczas wydarzenia zawitał do nas wiceminister Grzegorz Piechowiak z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, wójt gminy Chodzież Kamila Szejner, wicestarosta powiatu chodzieskiego Mariusz Witczuk, radni gminy Chodzież oraz sołtys Ewa Kozera oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Mobilne Centrum Edukacji odwiedzają również uczniowie z innych szkół powiatu chodzieskiego.
17
Koniec podstawówki i co dalej...?
9 marca w ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 8 spotkali się z przedstawicielami Centrum Kształcenia NAUKA w Pile. Kadeci klasy logistyki profilu wojskowego zaprezentowali się w pełnym umundurowaniu i osprzęcie.
Dzień Kobiet
- 19
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie