• Dzień Książki

          • O tym, że czytanie ma moc przypomnieli sobie uczniowie klas 4-8 podczas obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Dzieci zgadywały, z jakimi utworami kojarzy im się wskazana grafika, turlali opowieści o ulubionych książkach i szukali tytułów związanych ze wskazanymi motywami. Niektóre uczennice udało się przyłapać podczas czytania książek na przerwie, co bardzo cieszy oko, ponieważ „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

          • Poznań - miasto doznań

          • O tym, że w Poznaniu można miło spędzić czas, a przy okazji czegoś się nauczyć, dowiedziały się klasy VI i VII podczas kwietniowej wycieczki.

            Pierwszym przystankiem była Brama Poznania, która opowiada o początkach państwa polskiego. Ekspozycja przedstawiona jest w nowoczesny sposób z wykorzystaniem multimediów i światła. Po solidnej dawce wiedzy przyszedł czas na krótki spacer po wyspie katedralnej, który stanowił rozgrzewkę przed szaleństwem w parku trampolin. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w najpopularniejszej sieci restauracji.

          • Dyktando Pokutne

          • 4 kwietnia Jarosław Pierdzioch z klasy 8 reprezentował naszą szkołę podczas V Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Małe Dyktando Pokutne” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Wyszynach.

          • Szkolny Konkurs Językowo-Plastyczny "Look"

          • Miło nam poinformować, że zwycięzcami szkolnego konkursu językowo-plastycznego „Look” z języka angielskiego zostali:

            Paulina Butja

            Jan Lewandowski

            Maja Śliwińska

            Igor Jasiński

            Jakub Grzesiak

            Wojciech Drozdowski

            Aleksander Bachmann

            Kacper Felski

            Wiktoria Brose

            Konkurs promuje jeden ze sposobów uczenia się nowych słówek poprzez ich zobrazowanie.

            Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach językowych.

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 31 marca. W tym dniu przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie autyzmu. Wśród nauczycieli i dzieci dominował w ubiorze kolor niebieski. Stworzyliśmy również wspólną pracę, symbolizującą solidarność z osobami z autyzmem

          • Pamiętamy o "Rudym", "Zośce" i "Alku"

          • Klasa 8 kolejny raz dzieliła się swoją wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami.

            Tym razem uczniowie samodzielnie przygotowali gazetkę informacyjną dotyczącą "Rudego", "Zośki" i "Alka" - symboli polskich harcerzy walczących z okupantem w czasie II wojny światowej.

            Dokładnie 80 lat temu rozegrały się dramatyczne wydarzenia opisane w utworze „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

            • 26 marca 1943 r. w słynnej akcji pod Arsenałem z rąk gestapowców odbito "Rudego".
            • 30 marca 1943 r. "Rudy" umiera w wyniku obrażeń, których doznał podczas przesłuchań, tego samego dnia umiera również "Alek" na wskutek ran odniesionych podczas akcji pod Arsenałem.
          • Światowy Dzień Wody

          • Światowy Dzień Wody w tym roku przebiegał pod hasłem "Przyspieszenie zmian". Jest to doskonały moment, kiedy wszyscy jednoczymy się wokół wody i problemów związanych z jej brakiem i z jej czystością.

            O wodzie opowiadał klasom młodszym Jarek z klasy 8. Dzieci były bardzo zainteresowane, zadawały dużo pytań. Na koniec dostały zadania do wykonania.

          • Happy cube

          • Anielska cierpliwość + wytrwałość + spryt + logiczne myślenie + wyobraźnia przestrzenna = HAPPY CUBE.

            Gratulujemy!!!

          • Powiatowe Targi Edukacyjne 2023

          • 24.03.2023 r. uczniowie klasy 8 wzięli udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych. Zapoznawali się z ofertami szkół średnich naszego powiatu i już całkiem niedługo będą musieli podjąć ważną dla siebie decyzję i wybrać jakąś dla siebie.

            Czy propozycje szkół naszego powiatu są na tyle atrakcyjne, że nasi uczniowie zostaną tu i z nich skorzystają, okaże się już wkrótce.

            Dziękujemy wszystkim szkołom za trud włożony w przygotowanie prezentacji ofert edukacyjnych.

          • Biegi przełajowe

          • 23.03.2023 r. w Parku 3 Maja w Chodzieży odbyły się zawody w "Drużynowych Biegach Przełajowych".

            W zmaganiach udział brało około 250 uczniów z dziesięciu szkół.

            Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Martyna Sudaj, Hanna Żyśko, Nadia Pietrzak, Emilia Kaniewska, Ksawery Jurgowiak, Nikodem Melnarowicz, Jakub Marciniak, Norbert Kubacki, Bartosz Streich, Agnieszka Rzeźnik, Amelia Hajduk, Anastasia Savchuk, Amelia Górzna, Maria Włodarczyk, Michalina Bączkowska, Jakub Szudera, Wojciech Drozdowski, Wojciech Kowal, Dawid Bruch, Hubert Kołutkiewicz, Jakub Wawrzyniak, Orfeusz Ratajczak, Aleksander Żyśko, Hubert Ryczek.

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału i ukończenia biegu.

          • Wiosna, wiosna...

          • Pierwszy Dzień Wiosny obfitował w wiele atrakcji. Szkolny korytarz stał się wybiegiem mody, na którym nasi uczniowie zaprezentowali wiosenne przebranie. Nie brakowało ciekawych pomysłów na przyniesienie książek i przyborów szkolnych bez plecaka. Całość stylizacji dopełniły kolorowe skarpetki na znak jedności z osobami z zespołem Downa. W szkole mamy dwie Koleżanki, o których nie zapomnieliśmy w tym dniu. Każda klasa przygotowała laurki, zaśpiewaliśmy 100 lat. Dziewczynki były zaskoczone i szczęśliwie. Dzięki kreatywności naszych uczniów wiosna na dobre zagościła w Strzelcach.

            Klasy 1-4 wybrały się również do chodzieskiego kina na film: "Szkoła magicznych zwierząt".

             

            Także oddziały przedszkolne świętowały ten dzień.

            21 marca dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Ratajach obchodziły  Pierwszy Dzień Wiosny. To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku.

            W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Jednak największą atrakcją  dla przedszkolaków był spacer po najbliższej okolicy z kukłą Marzanny, którą sami przygotowali. Wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach instrumenty muzyczne, aby pożegnać zimę a przywitać wiosnę. Podczas przemarszu bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami. Pierwszy Dzień Wiosny to również Dzień Kolorowej Skarpetki. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w kolorowych skarpetkach nie do pary, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

            Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.

          • „RAZEM DZIAŁAMY - PRZEMOC ZWALCZAMY”

          • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki gminnego konkursu plastycznego dla szkół podstawowych z terenu gminy wiejskiej Chodzież klasy IV – VII w ramach kampanii ,,19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY”.

            Celem Konkursu było wspieranie idei kampanii ,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” organizowanej przez fundację „Po Drugie”, której przyświeca cel budowania świata bezpiecznego, spokojnego, bez przemocy. Nagrody i wyróżnienia wręczyła uczestnikom Wójt Gminy Chodzież Kamila Szejner.

            Uczniowie naszej szkoły zajęli trzy miejsca!

            I. Maciej Nowak

            II. Julia Karbowniczek

            III. Julia Politowska

            Wyróżniono również następujące osoby:

            1. Nadia Pietrzak

            2. Jakub Marciniak

            3. Vanessa Michor

            4. Amelia Melnarowicz

            5. Lena Sieradzka

            6. Wojciech Kowal

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłych konkursach.

             

          • Mistrz SKO

          • 15 marca laureaci szkolnego etapu konkursu MISTRZ SKO udali się do Budzynia, aby zmierzyć się z uczniami z innych, powiatowych szkół. Uczestnicy musieli się wykazać dużą wiedzą na temat banków i finansów. Konkurencja była silna, jednak Wojtek i Natalka z naszej szkoły godnie reprezentowali szkolną społeczność. Oboje stanęli na podium! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

            Dziekujemy również za atrakcyjne nagrody Bankowi Spółdzielczemu w Chodzieży oraz za gościnę Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu.

          • Dzień Liczby Pi

          • W 2023 roku uroczyście obchodzimy 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Jednym z wydarzeń wchodzących w skład programu obchodów jest Światowy Dzień Matematyki (Dzień Liczby Pi), który przypada na 14 marca. I właśnie w tym dniu każdy uczeń naszej szkoły z kl.3 - 8 mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności matematyczne podczas rozwiązywania zadań, rebusów, łamigłówek, czy łamania szyfrów w ramach konkursu „18 zadań w sali nr 18”. Wszyscy wytrwale liczyli, a najwybitniejsi matematycy zostali docenieni.

            Dziękujemy wszystkim za aktywny udział. 

          • "Pan Tadeusz w obrazach"

          • 13 marca uczniowie z klas 7 i 8 mieli okazję obejrzeć w Chodzieskim Domu Kultury spektakl pt. „Pan Tadeusz w obrazach". Twórcy z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu przedstawili główne wątki składające się na naszą epopeję narodową.

            To ponadczasowe, synkretyczne arcydzieło zawiera wiele wątków i motywów, liryzm miesza się z humorem, a epicki porządek z dramatyzmem i patosem. Ważną rolę odgrywa w nim wątek historyczny – tło dzieła stanowią walki narodowowyzwoleńcze. Interesujące są elementy sensacyjno – przygodowe, które dostrzegamy w historii Jacka Soplicy (księdza Robaka). Jest tu też humor słowny i postaci, komedia omyłek oraz romans.

          • Co to jest cech?

          • W odpowiedzi na to pytanie naszym ósmoklasistom pomógł Starszy Cechu Edmund Kaczmarek, który gościł u nas w szkole 13 marca i opowiedział, jak działa Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży, jakie zawody wchodzą w skład tej organizacji i o tym, w czym pomaga Cech osobom, które będą chciały zdobyć wybrany zawód.

          • Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • 11 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Konkurs miał na celu rozwinięcie poziomu wiedzy wśród młodzieży odnośnie udzielania pierwszej pomocy, zapobieganiu pożarom oraz zachęcenie do wstąpienia do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Miejsce trzecie w młodszej grupie wiekowej zdobył Jakub Marciniak. Pozostali uczestnicy reprezentujący naszą szkołę otrzymali upominki.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

          • Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła

          • W dniach 9 i 10 marca 2023 r. w naszej szkole gości Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła.

            Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży.  Ma na celu zachęcić do podróżowania po Polsce i poznawania najróżniejszych zakątków kraju. „Turystyczna Szkoła” jest działaniem realizowanym przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, przy udziale lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych.

            Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalającą na edukację poprzez zabawę. Atrakcje są dopasowane do dwóch grup wiekowych: dzieci z klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII. Cała przestrzeń jest podzielona na kilka stref, a na wejściu gości wita humanoidalny robot. Dzieci i młodzież odwiedzające MCETS mogą skorzystać m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie. Są również tradycyjne gry i zabawy, takie jak choćby puzzle czy pytanie z kołem fortuny.

            Podczas wydarzenia zawitał do nas wiceminister Grzegorz Piechowiak z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, wójt gminy Chodzież Kamila Szejner, wicestarosta powiatu chodzieskiego Mariusz Witczuk, radni gminy Chodzież oraz sołtys Ewa Kozera oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

            Mobilne Centrum Edukacji odwiedzają również uczniowie z innych szkół powiatu chodzieskiego.

          • Koniec podstawówki i co dalej...?

          • 9 marca w ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 8 spotkali się z przedstawicielami Centrum Kształcenia NAUKA w Pile. Kadeci klasy logistyki profilu wojskowego zaprezentowali się w pełnym umundurowaniu i osprzęcie.

          • Próbne egzaminy ósmoklasisty

          • W dniach od 27 lutego do 1 marca uczniowie klasy ósmej sprawdzali się, w jakim stopniu są już przygotowani na majowe egzaminy ósmoklasisty. W poniedziałek pisali próbny egzamin z języka polskiego (120 minut), we wtorek z matematyki (100 minut), w środę z języka angielskiego (90 minut). 

            Dzięki podejściu do próbnego egzaminu ósmoklasisty uczeń, poza zapoznaniem się z arkuszem i procedurami, może oswoić się także ze stresem, który prawie każdemu towarzyszy w takich sytuacjach. Ma również możliwość sprawdzenia, co działa na niego negatywnie, w jaki sposób powinien się zachować, by być dobrze skoncentrowanym, od jakich zadań zacząć rozwiązywanie testu.

            Jest to także dobre ćwiczenie zmierzenia się z presją czasu. Jeżeli na próbnym egzaminie okaże się, że uczeń nie zdążył rozwiązać niektórych zadań, dokończyć pisania rozprawki lub opowiadania z języka polskiego, itp. - będzie mógł uniknąć tych błędów w przyszłości, np. racjonalnie dzieląc sobie czas na poszczególne zadania.

            Po otrzymaniu wyników próbnego egzaminu ósmoklasisty uczeń będzie mógł też sprawdzić, co jeszcze powinien powtórzyć, czego się nauczyć i jakie zagadnienia zrozumieć.

          • Dzień Dinozaura

          •   Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego 24 lutego w Oddziale Przedszkolnym w Ratajach obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Z tej okazji  zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. Największą atrakcją dla dzieci było malowanie jajek dinozaura oraz zabawa w paleontologa.

          • "Drzwi Otwarte" dla najmłodszych

          • 21 lutego br. podczas „Drzwi Otwartych” gościliśmy w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Spotkanie stanowiło okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, poznania jej bazy dydaktycznej i lokalowej oraz uzyskania informacji na temat jej funkcjonowania. Tego popołudnia wszystkie pomieszczenia szkolne stanęły otworem przed uczniami i ich rodzicami. Ponadto na dzieci czekało wiele atrakcji: zajęcia plastyczne, ruchowe i przyrodnicze. Było nam niezmiernie miło gościć wszystkich w murach naszej szkoły. Wierzymy, że spotkamy się już we wrześniu! DO ZOBACZENIA!

          • Pierwsza pomoc przedmedyczna

          • Uczniowie klasy IV przystąpili do pierwszego egzaminu na kartę rowerową z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Najpierw dzieci zostały przeszkolone przez ratownika medycznego Dawida Ciesielskiego, a potem sprawdził on nabyte przez nich umiejętności. 

            Z okazji skorzystali również piątoklasiści, którzy utrwalili wcześniej nabyte wiadomości i umiejętności.

          • Metoda projektu na lekcjach języka angielskiego

          •   Metoda projektu jest jedną z praktycznych metod nauczania, kładącą nacisk na samodzielną pracę i zaangażowanie ucznia. Uczniowie otrzymują od nauczyciela zadanie do wykonania z wcześniej jasno ustalonymi zasadami. Mają wytyczne dotyczące tego, co powinien zawierać dany projekt. Zakres tematyczny projektu jest związany z omówionym rozdziałem lub konkretną lekcją powtórkową. Wybór ostatecznych treści spoczywa jednak na uczniach. Nauczyciel służy radą w kwestii realizacji projektu i nadzoruje pracę uczniów pod względem jej poprawności. Dzięki otwartym ramom metoda projektu zostawia dużą przestrzeń dla kreatywności i pomysłowości uczniów.

          • Bakterie i wirusy

          • Bakterie i wirusy przybierają rózne kształty i formy. O tym przekonali się uczniowie klasy 5 lepiąc z plasteliny zabawne mikroby. Przy okazji utrwalając wiadomości na ich temat.

          • Pożegnanie karnawału

          • Uczniowie klasy 6 ostatni weekend karnawału spędzili w szkole na wspólnych zabawach sportowych, oglądaniu filmów i wspólnych rozmowach :)

          • Dzień Walki z Depresją

          • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego. Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.

            Celem Dnia Walki z Depresją jest upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

          • Walentynkowo

          •   Dzień św. Walentego uznawany jest za święto miłości i zakochanych. Tradycyjnie w naszej szkole działała poczta walentynkowa. Uczniowie mieli okazję przesłać kartkę osobie, którą darzą pozytywnymi uczuciami. W klasach, od najmłodszych do najstarszych, odbywały się różne zajęcia związane z miłością. 

            Również w Oddziale Przedszkolnym w Ratajach dzieci świętowały ten dzień. W tym dniu wszyscy ubrani byli na czerwono. Dzieci dowiedziały się, kim był św. Walenty, poznały tradycje obchodzenia tego święta, a także dowiedziały się, jak ważne w naszym organizmie jest serce oraz co to jest MIŁOŚĆ, jak i do kogo ją okazujemy. Dzieci również uczestniczyły w różnych zabawach m.in. układanie kształtu  serca z naszych ciał.

            Rada Rodziców miała dla wszystkich dzieci słodki upominek, za który serdecznie dziękujemy!

          • My też graliśmy z WOŚP

          •   Już po raz kolejny uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach dołożyli „swoje serduszko” do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

              Do zbiórki pieniędzy na tak szczytny cel przyłączyły się również przedszkolaki ze Strzelec i Rataj oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zacharzynie. A wśród kwestujących oprócz uczniów naszej szkoły byli uczniowie z SP1, SP3, LO i przedszkolaki z Chodzieży.

               Dnia 29 stycznia 2023 r. dwudziestu wolontariuszy z naszego sztabu kwestowało w Strzelcach, Zacharzynie i w Chodzieży. W naszej szkole odbyły się również imprezy towarzyszące, z których dochód przeznaczono również dla Orkiestry. Do akcji WOŚP w sumie dołożyliśmy kwotę 12427,50 zł. Nad  przebiegiem i organizacją 31 Finału WOŚP w naszym sztabie czuwały panie: J. Grduszak i D. Szymańska.

              Dziękujemy wszystkim, którzy okazali pomoc i otworzyli swoje serca na potrzeby drugiego człowieka. Jesteśmy przekonani, że za rok zagramy ponownie, bo warto „grać do końca świata i jeden dzień dużej”.

          • Sukces naszych uczniów

          • 28.01.2023 r. w Słomkach odbył się uroczysty koncert, podczas którego ogłoszono wyniki I Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie z naszej szkoły zajęli całe podium:

            I miejsce - Krzysztof Sałata z kl. VII (równorzędnie z dwoma uczniami z SP ze Stróżewa)

            II miejsce - Natan Michor z kl. VIII

            III miejsce - Jakub Wawrzyniak z kl. VIII (równorzędnie z uczennicą z SP ze Stróżewa).

            Serdecznie gratulujemy!

          • Mistrzostwa w pływaniu

          • 27.01.2023r na pływalni Delfin w Chodzieży odbyły się otwarte mistrzostwa Chodzieży w pływaniu dzieci i młodzieży szkolnej z okazji 78 rocznicy wyzwolenia miasta.

            W zawodach brało udział ok. 300 zawodników z około dwudziestu szkół. Szkołę w Strzelcach reprezentowały następujące osoby: Amelia Hajduk z klasy VI, Lena Sieradzka z klasy VI oraz Bartosz Butja z klasy VII.

            Miło nam poinformować, że Amelia Hajduk zajęła III miejsce pokonując dystans 50m stylem dowolnym. Jest to ogromny sukces na tak dużej imprezie.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w zawodach.

          • Licytacje dla WOŚP-u

          • Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w licytacji rzeczy na naszym profilu facebookowym. Dochód z niej będzie przeznaczony dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

            Na Facebooku licytacja będzie trwała do rana 20 stycznia, potem tego dnia odbędzie się licytacja w szkole. Poniżej link:

            Licytacja na Facebooku

          • Złap Gwiazdora dla Seniora

          • "Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie".

            W tym roku uczniowie z naszej szkoły włączyli się w akcję charytatywną "Złap Gwiazdora dla Seniora". Ci mali i duzi Wolontariusze włożyli swoje serce w pomoc drugiej osobie. Nikt nie spodziewał się takiego odzewu. W sobotę, tydzień przed świętami, przygotowane paczki i kartki z życzeniami trafiły do punktu zbiórki, a stamtąd do wdzięcznych, wzruszonych, samotnych, z ciepłym słowem i dobrym sercem Seniorów.

          • Turniej Tenisa Stołowego

          • 15.12.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Chodzieży odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Chodzież, w którym brało udział około czterdziestu uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Hajduk, Wojciech Kowal i Mateusz Marciniak.

            Miło nam poinformować, że po zaciętych walkach pierwsze miejsce zajął Wojciech Kowal.

            Gratulujemy Wojtkowi i pozostałym uczestnikom zawodów .

          • I Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

          • Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 r. stanowi jedną z najbardziej chlubnych kart historii Polski, jednak jest mocno niedoceniane. Wiedza na jego temat jest w naszym kraju (a nawet w naszym regionie) zdecydowanie zbyt skąpa, najbardziej pamięta się przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania i skutki, jakie ów przyjazd wywołał. Aby przyczynić się do popularyzowania powstania, zorganizowano w naszej gminie I Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim pod patronatem Wójta Gminy Chodzież.

            Konkurs składał się z dwóch etapów - szkolnego i gminnego.

            Zanim uczniowie przystąpili do pisania testów konkursowych, w naszej szkole pan Roman Grewling oraz pani Joanna Stróżyna przeprowadzili w klasach VII i VIII lekcje na temat powstania. Uczniowie brali również udział w grze Kahoot na temat powstania przygotowanej przez panią Joannę Stróżynę. 

            2 grudnia 2022 r. odbył się etap szkolny, do którego przystąpiło 29 uczniów z najstarszych klas. Najlepsze trzy osoby przeszły do etapu gminnego, a byli to: Jakub Wawrzyniak z kl. VIII (28/33 punkty), Natan Michor z kl. VIII (27/33 punkty) oraz Krzysztof Sałata z kl. VII (24/33 punkty). 

            Cała trójka reprezentowała szkołę 9 grudnia podczas etapu gminnego, który odbył się u nas, ponieważ zostaliśmy wybrani na gospodarza tego wydarzenia. Do ostatecznej rozgrywki stanęło dwunastu uczniów ze szkół w Stróżewie, Zacharzynie, Oleśnicy i Strzelec. W jury konkursu zasiedli: przewodnicząca konkursu Dominika Gruszczyńska, dyrektor szkoły Elżbieta Grzelaczyk, zastępca wójta Ewa Kubiś. Gościem specjalnym był Roman Grewling - wiceprezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego na Wielkopolskę. Na rozwiązanie zadań testowych uczniowie mieli 50 minut czasu.

            Tego dnia wszyscy zostali nagrodzeni jako laureaci etapu szkolnego. Oficjalne wyniki i podsumowanie etapu gminnego ogłoszone zostaną 28 stycznia 2023 r. podczas uroczystości upamiętniającej kolejną rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

  • Galeria zdjęć

      brak danych