• Wsparcie dla dzieci z rodzin pegeerowskich

          •   Pandemia COVID-19 pokazała wiele problemów, a jednym z nich jest nauka zdalna na terenach popegeerowskich. Ujawniła ona deficyt sprzętu komputerowego czy utrudnienia w dostępie do Internetu co wpłynęło na realizację obowiązków szkolnych przez dzieci. Projekt „Granty PPGR” stawia za cel wyeliminowanie tych ograniczeń.

            Szczegółowy opis programu: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr​​​​​​​

          • Światowy Dzień Zwierząt

          • Z okazji Dnia Zwierząt w ramach kółka biologicznego Ola z klasy VII przygotowała plakat promujacy ten dzień. Powstały ciekawe i zabawne kolaże ze zwierzątami w roli głównej.

            Marcelina z klasy VIII pokazała uczniom kl. II swoje zwierzątko, patyczka. Opowiedziała o jego zwyczajach oraz jak o niego dba.

          • XI World Multiplication Table Day

          • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już za nami. Ta akcja edukacyjna mała na celu zachęcać wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Podczas przygotowań do konkursu uczniowie rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne utrwalające mnożenie i dzielenie. 01.10.2021 roku chętne osoby przystąpiły do egzaminu sprawdzającego biegłą znajomość tabliczki mnożenia. Wyłoniona 40 ekspertów. Wręczono medale, certyfikaty oraz drobne upominki. Wszystkim MT EXPERTOM składamy wielkie gratulacje! Pozostałych uczniów zachęcamy do nauki tabliczki mnożenia i udziału w XII World Multiplication Table Day.

          • Dzień Chłopaka w klasie VIII

          • Dziewczyny z kl. 8 przygotowały dla swoich kolegów z okazji ich święta quiz - Ile wiem o swojej wychowawczyni i koleżankach z klasy. Największą wiedzą wykazali się: Michał M., Mateusz S. i Maciej P.

          • Światowy Dzień Jabłka

          • 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Jednak w Polsce śmiało możemy powiedzieć, że „Dzień Jabłka” jest co dzień, biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy największym producentem tych owoców w Europie i trzecim na Świecie! Ale to nie wszystko – Polska jest największym w Europie i drugim na Świecie producentem zagęszczonego soku jabłkowego!

          • Dzień Chłopaka w klasie VII

          •     W piątkowe popołudnie klasa VII świętowała Dzień Chłopaka. Dzięki rodzicom uczniowie spotkali się w Centrum Rekreacyjno-Nurkowym Szaleya, aby rozegrać jeden ze scenariuszy w paintballa. Oczywiście nie mogło obyć się bez upominków dla chłopców i pysznego poczęstunku w postaci kiełbasek z grilla, domowych wypieków oraz innych słodkości. Na koniec frajdę uczniom sprawiła spontaniczna zabawa w chowanego w ciemnościach. Spotkanie udało się tak dobrze, że od razu zaczęto planowanie kolejnych.

          • Wycieczka do Parku Trampolin

          •    Dnia 29 września br. uczniowie klasy ósmej pod opieką Doroty Szymańskiej i Renaty Superczyńskiej uczestniczyli w wycieczce do w Poznaniu. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora wszyscy z radością korzystali z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, koszów do koszykówki, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami oraz belki do pojedynków. Rozegrano także turniej siłowo – zręcznościowy. Pobyt w JUMP ARENIE dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

            D. Szymańska

          • Europejski Dzień Języków

          •   Od dwudziestu lat w Europie 26 września jest obchodzony Dzień Języków Obcych. Najważniejszym przesłaniem tego dnia jest różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie. Również w naszej szkole pamiętano o tym dniu i poprzez gry, zabawy oraz realizację projektów na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego zwracano uwagę na to, jak ważna jest w dzisiejszym świecie umiejętność komunikowania się w różych językach i to niezależnie od tego, jaką drogę zawodową się obierze. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i nowych miejsc. 

          • Wycieczka uczniów klas I-III

          • Dnia 23 września uczniowie klas 1-3 w Strzelcach wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Atrakcją tego dnia była 2-godzinna podróż pełna zapachów, kolorów i smaków niezwykłych. Dzieci zwiedziły Muzeum Mydła i Historii Brudu gdzie brały udział w warsztatach mydlanych, podczas których każdy wybierając kolor, zapach, kształt i dodatki wykonał swoje własne mydełko. Bardzo ciekawym elementem było zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. Dzieci poznały 5000 lat historii higieny człowieka przez zabawne ciekawostki i anegdoty. Natomiast w Karmelowej Krainie każdy uczestnik poznał bliżej zawód Karmelarza, zobaczył na własne oczy, jak wykonuje się słodycze z karmelu oraz własnoręcznie wykonał lizaka. Każde dziecko kocha słodycze i dobrą zabawę, a jeśli połączymy to z nauką, to powstaje idealna propozycja dla każdego.

          • POZNAJEMY POLSKIE PARKI NARODOWE

          • We wrześniu, po długiej przerwie pandemicznej, rozpoczęto kontynuację innowacji edukacyjnej z cyklu „ODWIEDZAMY POLSKIE PARKI NARODOWE”. To idealne połączenie lekcji WF-u z lekcjami przyrody.

            Po niezwykle udanej wycieczce do Parku Narodowego Gór Stołowych, uczniowie klasy IV i V, 28 września odwiedzili kolejny z 23 Parków Narodowych w Polsce – Drawieński Park Narodowy.

            Zwiedzanie rozpoczęto w Punkcie Informacji Turystycznej w Głusku. Szczególną uwagę dzieci przykuły pozostałości żelbetowego schronu umocnień Wału Pomorskiego, które nie były jedyną pozostałością rozległej linii fortyfikacji, jakie spotkać można było na terenie DPN.

            Wędrując żółtym szlakiem oraz jedną z sześciu ścieżek dydaktycznych, zaobserwowano m.in. budki lęgowe gągoła, tablice edukacyjne prezentujące różnorodność świata zwierząt. Wędrówkę zakończono nad brzegiem Jeziora Czarnego. Na koniec dzieci miały możliwość zobaczyć nagromadzenie lokalnych skał narzutowych, znajdujące się w ścianie ruin ostrowieckiego kościoła.

            Uwieńczeniem wycieczki było pieczenie kiełbasek na ognisku.

            Na lekcjach WF-u nadal będziemy kontynuować zajęcia w terenie – pokonywanie wzniesień i marszobiegi, by w drugim semestrze mieć kondycję na zwiedzanie kolejnych pięknych miejsc w Polsce - powiedział autor i pomysłodawca innowacji, Karol Wincenciak.

          • Szkolne Biegi Przełajowe

          •    27 września 2021 r. w naszej szkole, jak co roku, odbyły się szkolne biegi przełajowe. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pogoda nam dopisała, było słonecznie i ciepło, więc wszyscy byli w dobrych nastrojach. Nad przebiegiem sportowych zmagań czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Dorota Szymańska i Karol Wincenciak. Po emocjonujących biegach na zwycięzców poszczególnych kategorii czekały dyplomy i medale. Wyniki biegów: 

             Dziewczyny z klasy I i II:

            1. Oliwia Kubacka, kl. I

            2. Natalia Melnarowicz , kl. II

            3. Martyna Sudaj, kl. I

            Chłopcy z klasy I i II:

            1. Nikodem Melnarowicz, kl. II 

            2. Norbert Kubacki, kl. II

            3. Daniel Łuczak, kl. I

            Dziewczyny z klasy III i IV:

            1. Nadia Pietrzak, kl. III

            2. Amelia Karniszewska, kl. IV

            3. Hanna Żyśko, kl. I

            Chłopcy z klasy III i IV:

            1. Ksawery Jurgowiak, kl. III 

            2. Wojciech Drozdowski, kl. IV

            3. Dawid Bruch, kl. IV

            Dziewczyny z klasy V i VI:

            1. Michalina Bączkowska, kl. V 

            2. Kinga Trzos, kl. V

            3. Oriana Wiśniewska, kl. V 

            Chłopcy z klasy V i VI:

            1. Kacper Felski, kl. VI

            2. Jakub Szudera, kl. V

            3. Bartosz Górski, kl. VI

            Dziewczyny z klasy VII i VIII:

            1. Marcelina Grabowska, kl. VIII 

            2. Lena Szmyt, kl. VIII

            3. Amelia Bentkowska, kl. VIII 

            Chłopcy z klasy VII i VIII:

            1. Michał Marciniak, kl. VIII

            2. Dawid Węgrzyn, kl. VIII

            3. Hubert Kołutkiewicz, kl. VII

          • Góry Stołowe

          • Przyzwyczailiśmy się już do pandemii. Jednak dzieci potrzebują integracji, kontaktów z rówieśnikami, bo po czasie zamknięcia mają ogromne problemy z relacjami społecznymi. Wycieczka to dobry sposób na odzyskanie kontaktu z uczniami i poprawę relacji rówieśniczych.

            Z oferty pięciodniowej wycieczki w Góry Stołowe, zaplanowanej już w czerwcu przez Małgorzatę Adamowską, skorzystała grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach, Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy oraz chętni rodzice.

            Program był bardzo bogaty. Skalne Miasto w Adrsspachu, Błędne Skały, Szczeliniec z labiryntem skalnym wywarły duże wrażenie i wiele emocji. Natomiast Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie, Muzeum Złota w Złotym Stoku na długo zapadną w pamięci uczniów. Tam poczuli klimat dawnej górniczej pracy maszerując przez liczne chodniki kopalni, dowiedzieli się, jakimi metodami wydobywano skarby, które zostawiła im natura. Dzieci zobaczyły także jedyną w Polsce Kaplicę Czaszek, piękną Bazylikę w Wambierzycach a w ostatnim dniu zwiedzili Twierdzę Kłodzką, gdzie w podziemiach miały okazję pokonać swoje lęki.

            Wycieczka upłynęła  w radosnej atmosferze i ubogaciła uczestników nie tylko o nową wiedzę przyrodniczą i historyczną ale również o nowe przyjaźnie.Wszyscy wrócili zadowoleni, nauczyciele dumni z postawy uczniów, a uczniowie wypoczęli i pełni wrażeń.

            Pragnę serdecznie podziękować opiekunom i rodzicom za nieocenioną pomoc podczas wyjść, za utulanie do snu niesfornych, za ogarnianie wiecznego bałaganu w pokojach oraz za niezwykłą atmosferę pełną zrozumienia i empatii.

            Osobne podziękowania kieruję do naszych darczyńców, bez których ta wycieczka nie byłaby tak bogata w atrakcje. Ich dobre serce pozwoliło obniżyć i tak już wysokie koszty wyjazdu.

            Sa to: Usługi Budowlane „Zaleś” Robert Zalewski, Bernadeta Pszczółka Firma „APES”, BiK Ogrody Service Michał Bobowicz, Trans JOT Jarosław Jankowski, Sklep spożywczy w Strzelcach państwo Wituccy, FHU CIEPLIK Tomasz Rybka, Andrzej Weber, KOWAL – roboty ziemne, Karolina i Michał Jańczakowie, Magdalena Nowak, Agnieszka i Adrian Cieślik oraz anonimowi darczyńcy. Dziękuję! – kierownik wycieczki Małgorzata Adamowska

          • Pchli targ

          •    Z inicjatywy SU we wrześniu w naszej szkole odbywa się tzw "PCHLI TARG". Każdy może przynieść używaną rzecz w dobrym stanie, by ktoś inny mógł ją sobie kupić i nacieszyć się nią. Obecny pchli trag cieszy się sporym zainteresowaniem, a zebrane  pieniądze według pomysłu uczniów zostaną przeznaczone na potrzeby schroniska dla zwierząt. Może oprócz zakupu karmy wystarczy jeszcze na legowiska, by mogły przetrwać jesienno-zimowy czas..... wszystko zależeć będzie od hojności i wielkiego serca naszych uczniów.

          • Uroczystość w Zacharzynie

          • 18 września w pochmurne sobotnie popołudnie  grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Gabriela i Krzysztof z klasy VI (niosący wiązankę kwiatów),  Vanessa z kl. VII oraz Amelia i Dawid z klasy VIII (jako Poczet Sztandarowy) reprezentowali naszą szkolną społeczność w uroczystości patriotycznej, która odbyła się pod pomnikiem w Zacharzynie.

            Podczas uroczystości upamiętniającej  ofiary II wojny światowej  uczczono  pamięć poległych mieszkańców okolicy.

            Nasza delegacja na czele z Panią Dyrektor także oddała hołd rodzimym patriotom składając pod pomnikiem wiązankę kwiatów.

          • Koło Odkrywców

          •   Pierwszaki z naszej szkoły w ramach  zajęć „Koła Odkrywców” oglądali aparaty gębowe motyla i komara, a także odnóża pszczoły. Udało im się również przygotować preparaty z klasowych roślin i własnych włosów.

          • Spotkanie z policją

          •   Każdy z nas wie, jak ważne jest bezpieczeństwo w szkole, w drodze do niej oraz podczas powrotu do domu. W klasie pierwszej odbyło się spotkanie z policjantami, które poprowadziła pani nadkom. Elżbieta Żulewska. Hasłem przewodnim było zdanie: „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!" Uczniowie dowiedzieli się, jak powinni zachowywać się w pobliżu ulicy, szukali odblasków umieszczonych na swoich plecakach, a na zakończenie, dla zwiększenia ich bezpieczeństwa, otrzymali dodatkowe odblaski.

          • Dzień Kropki

          •   We wtorek 14 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki. Cała społeczność szkoły tego dnia ubrała się w kolorowe kropki. Uczniowie zaangażowani byli w rozwiązywanie zadań, które wymagały kreatywności i twórczego myślenia. Ważnym elementem całej zabawy było napisanie listów do koleżanek i kolegów, w których ujęto pozytywne cechy i talenty adresatów. Listy czekały już od poniedziałku w specjalnie przygotowanej skrzynce kropkowej. Rozdane przesyłki sprawiły radość nie tylko uczniom ale i nauczycielom. Każdy z nas posiada jakiś talent czy pozytywną cechę charakteru - Międzynarodowy Dzień Kropki miał nam to uświadomić.

          • Narodowe Czytanie 2021

          •   Podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji Narodowego Czytania para prezydencka zaproponowała do przeczytania dramat Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej". Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w akcję, odczytując fragmenty utworu na placu przed szkołą. O czytaniu nie zapomniały także najmłodsze klasy, które do wspólnej lektury zaprosiły rodziców. Panie Agnieszka Wojtaszek, Agnieszka Cieślik oraz Magdalena Ekiert przeczytały dzieciom niezapomniane i wciąż uwielbiane przygody Koziołka Matołka.

               Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok, kiedy będziemy czytać utwory z cyklu "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

          • Zmieniamy się dla Was

          •    W czasie wakacji w szkole zostały przeprowadzone remonty. Prace wykończeniowe ciągle jeszcze trwają.

             Zostały wymalowane dwie sale lekcyjne, w kilku wymieniono oświetlenie. Największe zmiany zaszły na podwórzu szkolnym. Został powiększony plac, przesunięto strefę zieleni, wybrukowano wjazd, parking dla autobusu oraz pracowników szkoły. Koniec z błotem w deszczowe dni i kurzem w upalne. Będzie zrobione jeszcze ogrodzenie, aby było bezpiecznie.

               Dzisiaj prezentujemy kilka zdjęć, które stanowią skromną zapowiedź zachodzących zmian.

          • Dobry Start

          •    Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, więc przypominamy o możliwości ubiegania się o 300 zł w ramach programu "Dobry Start" na tzw. wyprawkę szkolną.

              Wnioski  drogą online rodzice lub opiekunowie mogą składać, tak jak w latach ubiegłych od 1 lipca do 30 listopada przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

               Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na stronie: Dobry Start - Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

             

          • Czas pożegnania

          •   25 czerwca to nie tylko dzień zakończenia zajęć lekcyjnych i rozdania świadectw, ale również dzień pożegnania z naszymi dwiema klasami ósmymi. Z względu na pandemię w ograniczonym składzie, bo tylko w towarzystwie rodziców, dyrektora i wychowawcy o godzinie 9:30 pożegnała się klasa VIIIa, a godzinę później klasa VIIIb. Jak zwykle przy tego typu momentach poleciały łzy wzruszenia. 

               Na niecodzienny gest zdobyli się uczniowie i wychowawca klasy VIIIa. Jeden z uczniów tuż przed zakończeniem roku złamał sobie nogę i nie mógł uczestniczyć w uroczystości, jego koledzy i pani Pływaczyk postanowili go więc odwiedzić w domu i pożegnać osobiście. 

               Wszystkim naszym absolwentom życzymy wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia postawionych sobie celów i powodznia w realizacji swoich marzeń. 

          • Pierwszy dzień wakacji klasy 7

          •    Uczniowie kl. 7 wraz z rodzicami i wychowawczynią Dorota Szymańską rozpoczęli wakacje bardzo aktywnie i miło. W sobotnie popołudnie wyruszyli rowerami do Laskowa. Tu czekało na nich mnóstwo atrakcji: kajaki, rowerek wodny, kąpiel w jeziorze, mecz piłki siatkowej z rodzicami, ognisko i przepyszne słodkości. Tego dnia dopisało wszystko - wyborne towarzystwo, świetna zabawa, wspaniała pogoda i wyśmienite humory.

                                                                                                                                          Dorota Szymańska

          • Zakończenie roku szkolnego

          •    Uroczyste zakończenie roku szkolnego nastąpi 25.06.2021 r.:

            Klasy 1-7 - o godzinie 8:30 na placu przed szkołą.

            Klasa 8a - o godzinie 9:30 na hali gimnastycznej.

            Klasa 8b - o godzinie 10:30 na hali gimnastycznej.

             

               Tego dnia autobusy będą jechały według następującego rozkładu jazdy:

            DOWOZY:

            Linia A

            7.50. Rataje ul. Makowa / 7.53 Rataje szkoła / 7.54 Rataje przy przedszkolu / 7.56 Rataje ul. Jeziorna / 7.59 Rataje GOK / 8.05 Strzelęcin / 8.09 Strzelce Osiedle

            Linia B

            7.50 Pietronki / 7.54 Rudki / 7.56 Mirowo / 8.00 Słomki / 8.05 Konstantynowo / 8.10 Zacharzyn II / 8.13 Zacharzyn szkoła / 8.16 Zacharzyn straż / 8.20 Wymysław

            ODWOZY

            Autobusy czekają na zakończenie apelu. Po zakończonym apelu odjeżdzają ze Strzelec. Autobus LINIA A w kierunku Strzelec i Rataj, natomiast autobus LINIA B w kierunku Zacharzyna.

            Autobusy na odwozach będą jechały odwrotnie jak na kursach porannych.

            Autobus LINIA B odjeżdża o 9.10 ze Strzelec.

          • Klasy I-III w Alpakolandzie

          •    Lekcje z powodzeniem można przeprowadzić poza murami szkoły. Tydzień przed wakacjami klasy I-III wybrały się na wycieczkę na podbój Alpakolandu w Klotydzinie. Program wyjazdu był bogaty – poznaliśmy historię oraz cechy charakteru alpaków – chłopaków oraz alpaków – dziewcząt. Chłopców mogliśmy nakarmić, są bardzo przyjaźni i wyrozumiali. W zagrodzie Alpakolandu poznaliśmy także byczka, kozy, małe świnki i konie. Każdy z nas mógł się przejechać na dostojnych rumakach noszących piękne imiona – Nokia i Kuba. Atrakcją było także ognisko i pyszne kiełbaski, jak również świetna zabawa na bogatym placu zabaw. Mimo ogromnego ciepła mogliśmy wypocząć w cieniu, był to dobrze zagospodarowany czas.

          • Egzamin ósmoklasisty - dodatkowa sesja

          •    W dniach 16, 17, 18 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyła się dodatkowa sesja egzaminu ósmoklasisty. Do niej przystępują osoby, które z powodów losowych lub zdrowotnych nie mogli napisać egzaminu w maju.

          • Rowerowe przygody

          • Na tydzień przed końcem roku szkolnego uczniowie klas IV-V wyruszyli na poszukiwanie przygód. Zwieńczeniem uzyskania karty rowerowej przez dzieci była wycieczka rowerowa, która mimo wysokiej temperatury okazała się doskonale spędzanym czasem.

            Wyposażeni w kaski, kamizelki oraz w asyście wychowawców i rodziców droga okazała się bezpieczna. Była grupa, która doskonale radziła sobie z trudami (po 7 miesięcznym zdalnym nauczaniu), była też taka, której należą się wielkie brawa za podjęcie wysiłku i pokonanie swoich słabości.

            Była lekcja przyrody, którą poprowadził pan Mariusz Witczuk, wicestarosta chodzieski, był chillout na trawie oraz pyszna pizza

            Wszyscy wrócili do domu szczęśliwi, z magazynem endorfin :)

          • Karta rowerowa

          • W obecnym roku szkolnym, karę rowerową otrzymali również uczniowie klasy V.

            We wrześniu, zanim nauczanie przeszło na tryb zdalny, dzieci zdążyły zdać egzamin teoretyczny oraz praktyczny. W czerwcu każdy piątoklasista otrzymał upragniona karte rowerową.

          • Wybory do SU

          •    16 czerwca 2021 r. w szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

             Głosujący po kolei uczniowie z klas I-VIII z zastosowaniem obostrzeń (maseczki na twarzach oraz dezynfekowanie stołu i urny wyborczej po każdej klasie) spośród startujących kandydatów wybrali swoich nowych przedstawicieli.

               W skład nowego samorządu weszli: Marcelina z klasy VII jako przewodnicząca , Lena z klasy IV jako zastępca przewodniczącej, Karolina z klasy VII jako protokólant i Lena z klasy VII jako przedstawiciel SU

              Następnie na  szkolnym apelu Nikola z klasy VIII dotychczasowa przewodnicząca przekazała na ręce nowo wybranego składu samorządu  klucz jak symbol kierowania społecznością uczniowską.

              Życzymy powodzenia nowemu składowi SU.

          • Mistrz oszczędzania

          •    Szkolna Kasa Oszczędności jak każdego roku wprowadzała uczniów w tajniki oszczędzania. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną panującą w kraju w konkursie „Mistrza oszczędzania” wzięły udział trzy klasy:

            • I miejsce zdobyła klasa 1
            • II miejsce zdobyła klasa 3
            • III miejsce zdobyła klasa 2

               W konkursie indywidualnym zwycięzcami zostali:

            I miejsce – Bartek Streich

            II miejsce – Paulina Butja, Zuzanna Wojtaszek, Konstancja Hajduk i Nikodem Melnarowicz

               Systematycznie oszczędzali także inni uczniowie: Julia Górna, Norbert Kubacki, Jan Lewandowski, Natalia Melnarowicz, Kacper Kruszka, Emilia Kaniewska, Gabrysia Lueck, Maja Łuczak, Jakub Marciniak, Małgosia Peach, Wiktor Bentkowski, Dawid Bruch, Wojtek Drozdowski, Jakub Grzesiak, Igor Jasiński, Amelia Melnarowicz i Paulina Śliwińska.

          • Lekcje w terenie

          • 11 czerwca uczniowie klas IV i V cały dzień spędzili poza murami szkoły. Pierwszym celem wycieczki była Pracownia Literacka Arkadego Fidlera w Puszczykowie wybitnego pisarza i podróżnika. Tam podziwiano zbiory przywiezione z licznych podróży do obu Ameryk, Afryki i Azji: łuki, włócznie, rzeźby i maski, tropikalne motyle, tam - tamy i inne instrumenty muzyczne. Natomiast na zewnątrz największym zainteresowaniem cieszyła się replika statku Krzysztofa Kolumba "Santa Maria" oraz Piramida, miejsce niezwykłej mocy.

            W Kórniku natomiast zwiedzano Średniowieczny Zamek Rycerski - rezydencję Działyńskich z kolekcją obrazów, broni i pięknymi salami. Prowadzeni przez audioprzewodnika wczytywali się także w treść gry dydaktycznej, której zwieńczeniem było otwarcie kasetki.

            Po lekcji historii przeszedł czas, na kolejną tego dnia lekcję przyrody w Arboretum Kórnickim, gdzie mogli podziwiać kwitnące rododendrony oraz bogatą kolekcję drzew i krzewów.

            Lekcja przyrody, historii i zarazem języka polskiego, podczas których można było doświadczać wszystkimi zmysłami, na długo pozostanie w pamięci dzieci.

          • Spotkanie integracyjne

          • 8 czerwca uczniowie klasy 4 zrealizowali plany przygotowane z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie było pełne przygód, niespodzianek, cudownej pogody i radości. Po wodnych przygodach, były lody i gra terenowa, która rozbawiła swoimi zadaniami każde dziecko. Nagrodą było ognisko na stoku chodzieskim.

            Dziękuję pani Oli Witczuk za pomoc w przygotowaniu atrakcji, Natalii Gembiak (ratownik wodny) za czujne oko podczas pływania, rodzicom panu Jakubowi, Magdalenie i Izabeli oraz dziadkowi Wiesławowi, którzy byli z nami do końca za pomoc by wszystkie zabawy były bezpieczne. Dziękuję również panu Mariuszowi Witczukowi za bardzo ciekawą lekcję o geologii naszego terenu - Małgorzata Adamowska

          • "Wehikuł czasu"

          •   11.06.2021 r. dwie uczennice z kl.8b naszej szkoły uczestniczyły w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Wehikuł czasu”. Uczniowie lubiący matematykę z dziewięciu powiatowych szkół spotkali się w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy. Wszyscy rozwiązywali zadania praktyczne oraz interaktywne. Wszystko odbywało się pod presją czasu, odmierzanego klepsydrą. Konkurs wygrał uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Chodzieży. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

               Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

            D.Pływaczyk

          • Karta rowerowa

          •   Uczniowie klasy IV z dumą odebrali swoje pierwsze prawo jazdy - kartę rowerową.

              Przez zdalne nauczanie nie było łatwo! Jednak udało się. Do egzaminu praktycznego dzieci przygotowywały się pod okiem swoich rodziców, a sam egzamin przebiegł bez problemów i w radosnej atmosferze.

              W nagrodę zaplanowano rajd rowerowy, który odbędzie się juz za kilka dni!

            Gratulujemy!

          • Dzień Dziecka - Dzień Sportu

          •    Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał wesoło i na sportowo.

              Klasy 1-3 miały wyścigi rzędów. Zwycięska drużyna to: Wojtek, Vanessa, Maja, Paulina, Bartek i Kacper. Klasy 4-8 brały udział w następujących konkurencjach. Na początku uczniowie grali w dwa ognie podzieleni na dwie kategorie: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. W pierwszej kategorii wygrała klasa VI, natomiast w drugiej klasa VIIIA. Kolejną konkurencją był turniej piłki halowej pomiędzy chłopcami z klas VII,VIIIA i VIIIB. Po zaciętej walce wygrała klasa VIIIB.

               Rada Rodziców zadbała, by nikt nie wrócił do domu głodny. Były pyszne kiełbaski i drożdżówki. Pani dyrektor zadbała, by poziom cukru nikomu nie spadł a wychowawcy o uśmiech i radość swoich wychowanków.

               Podsumowano również konkursy: SKO, Szkolny Przegląd Talentów oraz z okazji Dnia Ziemi.

          • Znamy polskie drzewa :)

          •    Podsumowaniem lekcji o lesie i popularnych polskich drzewach był konkurs klasowy "Rozpoznajemy gatunki drzew".

               Emocji było wiele. Spośród 10 chętnych najlepszą znawczynią drzew okazała się Michalina, która zdobyła 90% poprawnych odpowiedzi zajmując tym samym I miejsce. Tuz za nią znalazły się Lena i Julka zajmując II miejsce i Wojtek zajmując III miejsce. Na wyróżnienie zasłużył Aleks.

               Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!

               Prócz dyplomików i upominków do dziennika trafiła super ocena

          • Turniej piłkarski

          •    28.05.2021r. w Budzyniu na Orliku rozegrany został turniej piłki nożnej. Był to turniej dla klas VII, VIII. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patryk Roszak, Oskar Wasiński, Franciszek Szostak, Hubert Jasiński, Jakub Grzymski, Karol Gałązka i Michał Marciniak. Nasi chłopcy wywalczyli drugie miejsce stojąc na podium zaraz za Szkołą Podstawową z Budzynia. Trzecie miejsce zajęła Szkoda Podstawowa ze Stróżewa.

               Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu!

          • Uwaga! Przetarg!

          • Zamawiający :

            Gmina Chodzież

            reprezentowana przez p. Kamilę Szejner – Wójta Gminy

            w imieniu, której działa

            Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza

            reprezentowana przez p. Elżbietę Grzelaczyk – Dyrektora Szkoły

            w Strzelcach, Strzelce 10

            64-800 Chodzież

             

            ZAWIADAMIA

             

            że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na :

            Zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej w Strzelcach Gmina Chodzież

             

            opublikowano w Biuletynie Zamówień Publicznych ( BZP ) Nr 2021/BZP 00064474/01 z dnia 26.05.2021 r.

             

            zostało  zarejestrowane na Platformie pod adresem :

             

            https://gminachodziez.ezamawiajacy.pl/pn/gminachodziez/demand/notice/public/29554/details

             

            Postępowanie jest oznaczone znakiem sprawy: SP.ZP.271.1.2021

             

            Termin składania ofert: do dnia 10.06.2021 r.  do godziny 10:00

             

            Dyrektor Szkoły

            Elżbieta Grzelaczyk

          • Egzamin z języka polskiego

          •    Pierwszy dzień egzaminów 2021 już za ósmoklasistami. We wtorek 25 maja 2021 r. mierzyli się z językiem polskim. Na rozwiązanie 19 zadań mieli 120 minut. 

               Pierwsze zadania dotyczyły fragmentu "Pana Tadeusza", kolejne tekstu poświęconemu filozofii "Przyjaciel mądrości" Tadeusza Płużańskiego. Następnie uczniowie mieli zredagować zaproszenie na spotkanie: "Poznajemy filozofię". Na końcu mieli wybrać jeden z dwóch podanych tematów i napisać wypracowanie. W pierwszym temacie - rozprawce - należało rozważyć trafność stwierdzenia: czy w trudnych sytacjach człowiek poznaje samego siebie. Drugi temat wymagał napisania opowiadania o pojawieniu się w świecie ucznia jednego z bohaterów lektury obowiązkowej i otrzymania przez niego tytułu Przyjaciela Mądrości. 

              Uczniowie naszej szkoły mieli różne odczucia co do stopnia trudności egzaminu. Wyniki zoataną ogłoszone w czerwcu. 

                Powodzenia na kolejnych częściach egzaminu!

  • Galeria zdjęć

      brak danych