• Włącz historię!

          • Kolejny raz nasza szkoła włączyła się w akcję BohaterON, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W październiku minionego roku uczniowie własnoręcznie wykonali kartki z życzeniami, które zostały wysłane do Powstańców. W ostatnich dniach otrzymaliśmy podziękowanie za udział w projekcie. Cieszymy się, że tak mały gest sprawia radość ludziom walczącym o naszą wolność.

          • Powrót do nauki stacjonarnej

          • Od 21 lutego 2022 r. wszystkie klasy, również klasy V - VIII, powracają do nauki stacjonarnej. O decyzji poinformowali na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski oraz minister edukacji Przemysław Czarnek.

          • Szczepienie ratuje życie

          • Przypominamy, że od 14 grudnia 2021 r. można szczepić przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Szczegóły można znaleźć na stronie:  pacjent.gov.pl.

            Osoby powyżej 12 roku życia mogą już też przyjmować trzecią dawkę szczepienia.  Szczegóły: Trzecia dawka.

             

          • Brawa dla Vanessy

          • W listopadzie 2021 r. w ramach Kampanii 19 dni przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chodzieży oraz Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Chodzieży zorganizowany został  konkurs "Przmocy przeciwdziałanie zamieniamy w rymowanie". 

            Zadaniem uczestników konkursu było napisać rymowankę przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Zwyciężczynią została uczennica naszej szkoły: Vanessa Dytman z klasy VII. Pozostali uczestnicy również otrzymali upominki.

          • "Der schönste Adventskalendar

          • W Polsce już od lat popularne są kalendarze adwentowe. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że tradycja robienia takich kalendarzy pochodzi z Niemiec i właśnie dlatego, aby uczniowie byli tego świadomi poraz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy. Pod każdym numerem ukryte były słówka związane ze świętami w języku niemieckim. 

            Najpiękniejszy kalendarz został wybrany w głosowaniu nauczycieli. Było to bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie kalendarze były piękne, a wykonawcy ich wykazali się niezwykłą kreatywnością. 

            I miejsce - Vanessa Dytman

            II miejsce - Julia Karbowniczek

            III miejsce - Wojciech Jańczak

          • Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

          •    Dnia 23.11.2021 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 1 października 2021 r. o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Nowe święto państwowe ma uczcić rocznicę powstania wielkopolskiego, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu. Polacy domagali się przyłączenia ziem wielkopolskich pozostających pod zaborem pruskim do odzyskującej niepodległość ojczyzny. Powstańcy w krótkim czasie opanowali całą Prowincję Poznańską z wyjątkiem jej północnych (Bydgoszcz, Piła) i południowo-wschodnich (Leszno, Rawicz) obrzeży. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze i jest jedynym zwycięskim zrywem niepodległościowym. 

          • "Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie"

          • 13.12.2021r. został rozstrzygnięty X jubileuszowy konkurs "Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie"

            W naszej szkole największą ilość kasztanów zebrała Laura Ekiert z klasy pierwszej (42kg). Drugie miejsce miała Oriana Wiśniewska, z klasy piątej (36kg). Trzecie miejsce zdobył Dawid Bruch z klasy czwartej (30,7kg) i czwarte miejsce Iga Jakubczak z klasy pierwszej, która zebrała 23kg. Osoby, które zebrały powyżej 20 kg kasztanów otrzymały nagrody. Za udział w konkursie nasza szkoła otrzymała głośnik JBL o wartości 499zł.

          • Nauczanie zdalne

          • Podczas konferencji 7 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski i jego zastępca Waldemar Kraska poinformowali, że od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się w trybie zdalnym.

            Poniżej publikujemy zaktualiowany regulamin nauczania zdalnego oraz plan lekcji zdalnych. Oba dokumenty można znaleźć również w zakładce: Dokumenty szkolne. Plan jest również w zakładce: Plan lekcji

            Regulamin nauczania zdalnego na rok szkolny 2021-2022

            Plan lekcji zdalnych

          • Andrzejki - dzień magii

          •    Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Aby przybliżyć dzieciom owe tradycje w klasie 2 i 3 odbyło się spotkanie andrzejkowe. Wprowadzeniem w magiczną atmosferę było zapalenie świeczek oraz opowieść o zwyczajach i tradycjach andrzejkowych. Następnie wszyscy chętni mogli sobie powróżyć. Było więc: poznawanie imion wybranków serca, wróżba „Kubki przyszłości”, lanie wosku, no i oczywiście przestawianie butów za próg, aby dowiedzieć się kto pierwszy z nich zmieni swój stan cywilny. Wróżby i przepowiednie przyniosły uczniom wiele radości. 

            Dorota Szymańska

            Również w klasie 1 nie zapomniano o andrzejkach.

          • Na pomarańczowo

          •    W środę, 24 listopada, w szkole w Strzelcach nastąpiła kumulacja różnych ważnych dni. 19 listopada zakończyła się "Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". 20 listopada obchodzi się Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości  i Pozdrowień. Cała społeczność szkoły na znak sprzeciwu wobec przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży ubrana była na pomarańczowo. Podczas godzin wychowawczych uczniowie zapoznali się z prawami dziecka, rodzajami przemocy i obejrzeli filmiki dotyczące życzliwosci. Przed rozpoczęciem lekcji każdy otrzymał mandarynkę symbolizującą dobro, które do nas powraca. Nauczyciele i uczniowie przekazywali sobie "dobro ". Byli też tacy, którzy to "dobro" zostawili dla siebie. Ufamy, że eksperyment się udał i uczniowie wykorzystają wyciągnięte wnioski w życiu codziennym.

          • "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

          •    Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

               W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

               Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

            „Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

             

             Termin akcji: 16-29 listopada 2021 r.

            Miejsce akcji: Szkoła Podstawowa w Strzelcach

            Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci.docx

          • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

          •    Każdego roku dzień 11 listopada jest dniem upamiętniającym bohaterów, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny - Polski.

                Z tej okazji delegacja naszej szkoły w składzie: Marcelina, Amelia i  Dawid z kl 8 oraz Vanessa z kl.7 wzięła udział w patriotycznych obchodach pod chodzieskim pomnikiem. 

                Uczniowie złożyli wiązankę kwiatów.

              Mieli także okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie Panami: Adamem Szejnfeldem - Senatorem RP oraz Jackiem Bogusławskim - Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego 

          • Dzień Patrona

          •    15 listopada to dzień świąteczny dla naszej szkoły. Tego dnia obchodzimy Dzień Patrona, czyli Henryka Sienkiewicza i dzisiaj odwiedziło nas wiele postaci z utworów napisanych właśnie przez tego pisarza, a nawet on sam :) Oczywiście nie ma tu mowy o żadnym seansie spiritystycznym, to nasi uczniowie poprzebierali się i w ten sposób chcieli przypomnieć najbardziej znanych bohaterów sienkiewiczowskich. 

               Ze względów covidowych zajęcia odbywały się w salach - uczniowie projektowali okładki na książki, robili mapy myśli, kolorowali podobizny, rozwiązywali quiz internetowy oraz odpowiadali na pytania ukryte pod kodami qr. Wszystko powiązane z tematyką sienkiewiczowską.

                Nie zapomnieliśmy również o tym, że kilka dni temu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości i w związku z tym uczniowie klasy 8 przedstawili w klasach krótki rys historyczny o utracie i odzyskaniu niepodległości przez Polskę. 

            Joanna Stróżyna, Monika Maćkowiak

          • "Szkoła do hymnu"

          • 10 listopada 2021 r. o godz. 11:11 szkoła po raz kloejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcj "Szkoła do hymnu".

          • Wizyta Uli

          •    W pierwszym tygodniu listopada gościliśmy w naszej szkole Ulę, która mieszka w Wielkiej Brytanii. Rodzice dziewczynki są absolwentami naszej  szkoły. Ula dołączyła do klasy V i brała udział w różnych lekcjach. Na zajęciach języka angielskiego wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich umiejętności językowych i porozmawiać z Ulą -  oczywiście w języku angielskim;) Uczniowie mówili o sobie i o swoich zainteresowaniach. Ula opowiadała  o mieście, w którym mieszka oraz o swojej brytyjskiej szkole. Uczniowie klasy V dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o systemie edukacji w Wielkiej Brytanii. Ula pokazała również stronę internetową swojej szkoły - Bolton St. Catherine’s Academy, na której uczniowie mogli zobaczyć między innymi mundurki szkolne, jakie obowiązują w jej szkole.

            Po bardzo aktywnej i intensywnej komunikacji w języku angielskim, pod koniec zajęć Ula miała dla klasy V słodką niespodziankę;)) Wszyscy uczniowie cieszyli się , że mogli poznać Ulę i porozmawiać na żywo w języku angielskim. Przekonali się, że warto uczyć się języków obcych, a w szczególności języka angielskiego,  żeby móc swobodnie komunikować się z kolegami i koleżankami z innego kraju.

          • Pasowanie na czytelnika

          •    Dnia 22 X 2021 r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.
            Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie złożyli przyrzeczenie w którym obiecali, że zawsze będą dbać o książki.

              Pani Beata, która przeprowadziła zajęcia, opowiedziała jakie zasady i dlaczego panują w miejscu, jakim jest biblioteka. Każdy mógł również krótko opowiedzieć o swojej ulubionej książce.

          • Pamiętajmy o badaniach

          •    Rak piersi to, szczególnie dla kobiet, jedno z największych zagrożeń zdrowotnych naszych czasów. Szacuje się, że na świecie co roku rozpoznaje się raka piersi u ok. 1,7 mln kobiet, a ponad 500 tysięcy osób umiera z tego powodu. Dlatego w walce z tą chorobą szczególnie ważna jest profilaktyka, czyli zapobieganie.

               20 października gościliśmy w naszej szkole panie Elżbietę Faliszewską i Mariolę Bączek, przedstawicielki Stowarzyszenia Chodzieskich Amazonek, które podczas spotkania z młodzieżą z klasy VII i VIII uświadamiały, jak istotne jest regularne badanie piersi oraz instruowały, w jaki sposób można samemu się badać.  

          • Dzień piżamy!

          • Piżamowy dzień dobiegł końca. Były zabawy, bajki terapeutyczne, wiele uśmiechów i zbiórka na dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych, która trwać będzie jeszcze do piątku. Wtedy zakończy się licytacja tablicy manipulacyjnej, do której serdecznie zapraszamy!

          • I Bieg i Rajd Nordic Walking o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Chodzież

          •    9 października w Zacharzynie odbył się I Bieg i Rajd Nordic Walking o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Chodzież pod hasłem „Gmina Chodzież otwartą strefą aktywności”.

              W zawodach wzięli udział również nasi uczniowie: Marcelina Grabowska (kl. 8), Stanisław Plesiak (kl. 8), Mateusz Sudaj (kl. 8), Michał Marciniak (kl. 8) i Mateusz Marciniak (kl. 7).

               Gratulujemy Marcelinie i Michałowi, którzy w swoich kategoriach wywalczyli pierwsze miejsce.

               Brawo!

               D. Szymańska

          • Dzień Edukacji Narodowej

          •    Dzień Edukacji Narodowej to ważny dzień w kalendarzu każdej szkoły, jest to nie tylko święto nauczycieli, ale również wszystkich uczniów.

               Obchody tego dnia rozpoczęto w naszej szkole od uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy III pod opieką pani Doroty Witt-Streich z pomocą pani Anny Łuczak. W humorystyczny sposób przedstawiono kilka typów uczniów. W występie wzięli również udział uczniowie klasy I i II. Także klasa V przygotowała dla nauczycieli taneczną niespodziankę. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich sal, aby wspólnie cieszyć się tym dniem. Tańczono, śpiewano, grano i dla każdego znalazło się coś słodkiego. Ogólnie wesoło spędzono ten czas, a zewsząd napływały serdeczne życzenia, za które cała społeczność szkolna pięknie dziękuje.

          • Światowy Dzień Drzewa

          • 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa.

            Z tej okazji uczestnicy kółka biologicznego przygotowali kilka ciekawostek o drzewach, które można przeczytać na szkolnym korytarzu.

            Ponadto uczniowie klasy IV podczas lekcji w terenie uczyli się rozpoznawać drzewa po ich kształcie, korze i liściach. Utrwalili znane juz wiadomości o drzewach.

          • Mikroświat

          • Najbardziej lubianym zajęciem na lekcji biologii jest mikroskopowanie. Mikroświat budzi zachwyt i zaciekawienie. Uczniowie klasy IV obserwowali gotowe preparaty z zakresu przyrody, natomiast uczniowie klasy V samodzielnie przygotowywali preparaty, które mogli obserwować i porównywać między sobą.

          • DNA

          • Jak oswoić DNA? Nie lada wyzwaniem okazało się złożenie modelu zgodnie z budową nukleotydu. Dobrą zabawą i nauką okazało izolowanie DNA z owoców. Po takich zajęciach, terminy: podwójna helisa, replikacja, kariotyp, nukleotyd, chromosom, chromatyda... nie będą już takie straszne i obce

          • Gminny konkurs ekologiczny na szczeblu szkoły

          • Na początku października w szkole ogłoszono konkurs ekologiczny na kolaż o tematyce związanej z segregacją odpadów oraz życiem baterii dla klas starszych. Wyłoniono jedną pracę z klas I-III oraz jedną z klas IV-VIII, które reprezentują naszą szkołę na etapie gminnym.

          • Jakie to drzewo?

          •    Tym razem Koło Odkrywców zgłębiało wiedzę na temat roślin zaobserwowanych wokół szkoły. Uczniowie dopasowywali znalezione liście i owoce do rozszyfrowanych nazw drzew. Zadanie nie należało do łatwych, ale dzięki współpracy udało się je wykonać i zdobyć nową wiedzę przyrodniczą.

          • Zosia i skrzypce

          •    Zosia z klasy I już od trzeciego roku życia gra na skrzypcach! Teraz podzieliła się swoją pasją z koleżankami i kolegami ze swojej klasy grając piękną melodię i opowiadając o budowie skrzypiec. Pokazała każdy element z bliska, a także utwierdziła w przekonaniu, że taka gra wcale nie jest łatwa.

               Dzieci z klasy Zosi życzyły jej powodzenia w dalszym rozwijaniu pasji i poprosiły, aby częściej przynosiła do szkoły swój instrument.

          • Przez mikroskop

          •    Koło odkrywców na cotygodniowych zajęciach odkrywa nowe tajemnice – tym razem uczniowie postanowili przynieść obiekty do obserwacji i samodzielnie wykonać preparaty mikroskopowe. Udało się im wykonać kilka preparatów z aparatu gębowego oraz odnóży pająka, skrzydeł motyla, włosów psa o imieniu Figa, a także kota.

            UWAGA – żadnego zwierzaka nie uśmierciliśmy.

          • "Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie"

          •    Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Podanin: "Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie". Zachęcamy wszystkich uczniów do zbierania kasztanów oraz żołędzi. Najlepsi otrzymają cenne nagrody, a każda uczestnik, który zbierze minimum 20 kg, otrzyma upominek. Zebrane nasiona zostaną przeznaczone na karmę do zimowego dokarmiania zwierząt.

               Szczegóły w plikach poniżej:  

            strona 1

            strona 2

  • Galeria zdjęć

      brak danych