• Światowy Dzień Kropki

          • Czy zastanawialiście się kiedyś, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają kropki? Nasi uczniowie już wiedzą. 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dla wielu był to czas odkrywania swoich talentów, wiary we własne możliwości, kreatywności i motywacji.,

          • Obiady w naszej szkole

          • Od 12.09 będzie możliwość zjedzenia obiadu w naszej szkole. Na stronie internetowej co tydzień będzie publikowane menu na nadchodzący tydzień. Można je znaleźć w zakładce: W naszej szkole - Obiady - Menu

            Menu 12-16.09

          • Narodowe Czytanie

          • Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm.

            Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. RomantycznośćŚwiteziankaPowrót tatyPani Twardowska i inne niezapomniane utwory tego cyklu od dziesiątków lat łączą pokolenia Polaków. Zachwycają wyjątkową aurą, niezrównanymi opisami natury i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane. Niezwykła wrażliwość, wspaniałe wyczucie języka i wyobraźnia genialnego poety sprawiły, że Ballady i romanse są esencją polskiego romantyzmu. 

            Twórca Ballad i romansów - Adam Mickiewicz, uważany jest nie tylko za twórcę polskiego romantyzmu, lecz także za najważniejszego polskiego poetę – wieszcza narodowego, czyli natchnionego poetę, duchowego przewodnika, patriotę. Jako romantyk zafascynowany folklorem w swojej twórczości odwoływał się do ludowych wierzeń, ukazywał współistnienie świata rzeczywistego i irracjonalnego, skupiał uwagę czytelników na roli przyrody, zasadach moralnych prostego ludu. Wiersze ukazują szerokie możliwości pisarskie wybitnego autora, który na tle nastrojowej przyrody wykreował fascynujący i wyjątkowy świat pełen uczuciowości, fantazji i ludowej moralności. Zbiór Mickiewiczowskich poezji rychło stał się literackim wydarzeniem, wzbudzając wielki entuzjazm wśród miłośników literatury narodowej.

            Do dziś wiersze tego cyklu są niezwykle popularne, a ich współczesne znaczenie dla polskiej kultury potwierdza Rok Romantyzmu Polskiego, ogłoszony w 2022 roku z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru.

            W naszej szkole wybrano do przeczytania Świteziankę.

          • Awanse zawodowe naszych nauczycieli

          • Podczas wakacji troje naszych nauczycieli odbyło z pozytywnym skutkiem rozmowy kwalifikacyjne na wyższe stopnie awansu zawodowego. Pani Lidia Jeszke uzyskała stopnień nauczyciela kontraktowego, pan Karol Wincenciak i pani Joanna Stróżyna uzyskali stopień nauczyciela dyplomowanego.

          • "Zostań Mistrzem Języka Angielskiego"

          • Za nami kolejny już szkolny konkurs wiedzy z języka angielskiego "Zostań Mistrzem Języka Angielskiego". Uczniowie klas IV - VIII zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa, zagadnień gramatycznych, umiejętność czytania ze zrozumieniem i pisania.
            Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyły:
            Klasa IV - Paulina Śliwińska
            Klasa V - Lena Sieradzka
            Klasa VI - Amelia Górzna
            Klasa VII - Oriana Herting
            Klasa VIII - Lena Szmyt

            Jeszcze raz gratulujemy dziewczynom wygranej w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

          • Wybory do SU

          • 13 czerwca odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który od września 2022 roku przez kolejne dziesięć miesięcy będzie reprezentował społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach. Spośród ośmiu kandydatów: Leny, Michaliny, Julii z klasy 5, Krzysztofa z klasy 6 oraz Wiktorii, Vanessy, Natana i Jakuba z klasy 7. Uczniowie klas 1-8  oraz grono pedagogiczne i pracownicy niepedagogiczni szkoły zagłosowali i wybrali nową radę SU oraz Poczet Sztandarowy.
            W skład nowej rady SU weszli:
            Przewodnicząca - Vanessa Dytman
            Zastępca przewodniczącej - Lena Sieradzka
            Protokolant - Michalina Bączkowska
            Przedstawiciel SU - Natan Michor
            W skład Pocztu Sztandarowego weszli:
            Chorąży - Krzysztof Sałata
            Pierwszy asystent - Wiktoria Brose
            Drugi asystent- Julia Karbowniczek

            Gratulujemy i życzymy nowemu SU owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym!

          • Mistrz Genetyki

          • W klasie VIII przeprowadzono konkurs Mistrz Genetyki. Do pierwszego etapu przystąpiła cała klasa. Test wyłonił czwórkę najlepszych. Drugi etap był już trochę trudniejszy. Były zadania i seria pytań "10 sekund".

            Mistrzem Genetyki został Mateusz.

            II miejsce zajęła Marcelina,

            III miejsce Amelia.

            Gratulujemy :)

          • Turniej Prewencji

          • 10.06.2022r. w Stróżewie odbył się XX Konkurs Wiedzy Prewencyjnej. W konkursie brało udział 16 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali:

            1) w strzelaniu z wiatrówki - Wojciech Kowal;

            2) strzał na bramkę w piłce nożnej - Jakub Wawrzyniak;

            3) rzuty do kosza - Mateusz Marciniak;

            4) jazda na rowerze - Hubert Kołutkiewicz.

            Po zaciętych walkach w konkurencjach sprawnościowych, testach z wiedzy prewencyjnej i drużynowym teście udzielania pierwszej pomocy uczniowie naszej szkoły zajęli V miejsce. Szczęśliwi, zmęczeni, ale z nagrodami indywidualnymi oraz dla szkoły wrócili do domów.

            Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

          • Parki Narodowe w pigułce

          • Uczniowie klasy IV wzięli udział w konkursie przyrodniczym ze znajomości Parków Narodowych a także sposobów ochrony przyrody. Walka była zawzięta. Ostateczny wynik wyłonił zwycięzcę, jednak nagroda należała się każdemu.

            Gratulujemy

          • Wycieczka do Biskupina

          • 10 czerwca uczniowie klas I - III  wybrali się na wycieczkę do  Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

            Na  wycieczce dzieci miały okazję zapoznać się z historią tego miejsca i rozbudzić swoje zainteresowanie historią Polski. Biskupin to pozostałości po osadzie łużyckiej sprzed 2700 lat. Uczniowie zwiedzili obozowisko łowców i zbieraczy z epoki kamienia, a następnie osiedla obronnego ludności łużyckiej. W zrekonstruowanych chatach czekali rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby m.in. broń, szaty i narzędzia. Uczniowie mogli również zakupić pamiątki wśród których były m.in.: łuki, strzały i piękna biżuteria.

            W czasie pobytu w Biskupinie uczestnicy wycieczki mogli również zapoznać się z pracą archeologa i wziąć udział w warsztatach archeologicznych.

          • Szaleya kolejny raz

          • 9 czerwca klasa 7 po raz kolejny po lekcjach wspólnie spędzała czas. Wspominając wrześniową zabawę w Centrum Rekreacyjnym "Szaleya" w Krzewinie postanowiono i tym razem się tam udać. Jednak wybrano teraz większy pakiet atrakcji. Oprócz rozgrywki w paintball, uczniowie zjeżdżali na tyrolce. Poza tym prowadzili gokarta z założonymi goglami, które symulowały, jak człowiek widzi mając we krwi dwa promile alkoholu. Miała to być nauka dla nich na przyszłość, aby wystrzegać się prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Uczniowie brali również udział w zabawie terenowej. Z pomocą kompasu musieli odnajdywać poszczególne stacje, aby móc zaliczyć zadanie, a na koniec mieli odszukać czarny głaz. 

          • Piknikowo-naukowo

          • Piknik naukowy, tak nazwali uczniowie klasy piątej lekcje w lesie. Czego dotyczyła? Otóż mchów i paproci, ich budowy, sposobu rozmnażania, rozpoznawania gatunków znajdujących się w naszym przyszkolnym lesie.

          • Budujemy dom...

          • Najlepiej zapamiętujemy to, w co się zaangażujemy i co sami wykonamy. Dlatego klasa 7 na języku niemieckim dostała zadanie, aby wspólnie zbudować dom dowolnymi technikami, a potem opisać w języku niemieckim elementy znajdujące się tam.

          • W góry...

          • Stałym elementem każdego roku szkolnego jest wyprawa w góry. Grupa miłośników wędrówek i dobrej zabawy ruszyła w dniach 5 - 7 czerwca na wycieczkę. Pierwszy dzień spędzili w Szklarskiej Porębie, słuchając zabawnych opowieści przewodnika Gracjana i podziwiając piękno polskich Karkonoszy. Poznali również zwyczaje Walończyków, przechodząc chrzest.

            Drugi dzień górskiej przygody był bardzo intensywny. Mimo brzydkiej pogody, grupa zdobyła szczyt Śnieżki. Wjechała na Kopę, a resztę drogi przeszła pieszo. Rozlewająca się mgła uniemożliwiła podziwianie widoków, ale wszyscy czuli się jak w niebie.  Strzecha Akademicka i Samotnia zachwyciła swoim pięknym otoczeniem. Grupa wycieczkowa miała okazję uczestniczyć w niekonwencjonalnej formie zwiedzania. Pozostałości średniowiecznego zamku Chojnik w blasku lamp naftowych stały się bardziej magiczne i tajemnicze, a legendy opowiadane przez przewodnika silniej wpłynęły na dziecięcą wyobraźnię.

            Trzeci dzień wycieczki nie rozpieszczał słoneczną pogodą. Pomimo deszczu, grupa podziwiała przepiękne miniatury zabytków Dolnego Śląska. Na koniec zwiedziła Kopalnie Uranu w Kowarach.

            Ciekawe, jaką wyprawę przyniesie przyszły rok szkolny.

          • Boso po piasku - wycieczka klasy VIII

          • Klasa 8, by odreagować stres związany z egzaminem, ruszyła na trzydniową wycieczkę nad polski Bałtyk. 30 maja wczesnym rankiem siedemnastoosobowa grupa wraz z wychowawcami: p. Dorotą i p. Renią ruszyła w podróż pociągiem z Chodzieży do Koszalina, a dalej busem do Mielenka. Uczestnicy wyprawy przy pięknej pogodzie mieli okazję zobaczyć lokalne atrakcje turystyczne okolicznych miejscowości: Mielenka, Mielna, Unieścia, Chłopów i Sarbinowa, a wieczorem podziwiać zachód słońca. W myśl zasady „W zdrowym ciele - zdrowy duch” nasza młodzież rozwijała swoją sprawność fizyczną biegając, grając w piłkę siatkową, cymbergaja a także uliczne szachy. Mielenko przywitało nas słońcem, a pożegnało ulewnym deszczem. Jednak Koszalin osłodził nieco niesprzyjającą aurę pobytem w McDonald’s. Późnym popołudniem zmęczonych uczestników wyprawy z chodzieskiego dworca odebrali rodzice.

            Teraz pozostaną tylko zdjęcia i wspomnienia - szkoda, że z ostatniej klasowej wycieczki ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach.

          • "Liczby rządzą światem"

          • 03 czerwca 2022 roku nasi uczniowie z kl.7 uczestniczyli w II Powiatowym Konkursie Matematycznym pod hasłem "Liczby rządzą światem", który  odbył się w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy. W pierwszej części konkursu uczestnicy rozwiązywali zadania, które sprawdzały umiejętności liczenia i rozwiązywania działań. Dziesięciu najlepszych przeszło do etapu finałowego.

            Naszym reprezentantom dziękujemy za udział i życzymy wielu sukcesów w rozwijaniu umiejętności matematycznych.

          • Lekcja w plenerze

          • 27 maja uczniowie klasy 4 i 5 wyszli ze szkolnej ławki, by wziąć udział w zajęciach terenowych z przyrody i geografii powiatu chodzieskiego. Tym razem nauczycielem był wicestarosta chodzieski Mariusz Witczuk w ramach programu dodatkowych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół z powiatu chodzieskiego.

            Dopisały nie tylko humory, ale też pogoda, która uśmiechnęła się promieniami słońca. Na koniec każdy uczestnik wyprawy otrzymał certyfikat potwierdzający wejście na wysokość 192 m n.p.m.

          • Dentobus w szkole

          • 06.06.2022 r. po raz pierwszy naszą szkołę odwiedził Dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. W trakcie wizyty lekarz stomatolog dokonał przeglądu uzębienia uczniów klas 0-VIII, wykonał drobne zabiegi stomatologiczne oraz wydał zalecenia odnośnie dalszego leczenia. Każdy uczeń mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. Opieka stomatologiczna Dentobusu była bezpłatna.

          • Karta rowerowa

          • Rok szkolny dobiega końca. Przyszedł czas na podsumowanie wiedzy i umiejętności uczniów klasy 4 z zakresu zasad i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Długo wyczekiwany egzamin zarówno teoretyczny, jak i praktyczny okazał się nie taki straszny, jednak nie brakowało emocji. Szczęśliwi czwartoklasiści, prócz pierwszego prawa jazdy, otrzymali upominki, które przydadzą się podczas rowerowych podróży.

            Dziękujemy Miejskim Wodociągom w Chodzieży.

          • Dzień Dziecka

          • Dzień Dziecka przyniósł wiele niespodzianek. Było szybko, wesoło i smakowicie. Zapalono znicz olimpijski, ścigano się w rzędach, a wszystkiego dopełniła rytmiczna muzyka, którą można było usłyszeć z głośników.

            Po wysiłku fizycznym była okazja poznać talenty, które kryją mury naszej szkoły. W tym roku szkolnym gościem specjalnym była Pani Izabela Woźna – artystka, malarka, która zaprezentowała swoje najnowsze obrazy. Jednak tego dnia najważniejszymi bohaterami były dzieci. Śpiewano, tańczono, grano na instrumentach, prezentowano prace plastyczne. Jury wyłoniło najlepsze talenty, ale nagrodę otrzymał każdy, o co zadbała Szkolna Rada Rodziców oraz ludzie o wielkich sercach.

            Niezwykłą niespodzianką było wystąpienie nauczycieli i rodziców, którzy stworzyli niezapomniane kreacje, wystawiając „Rzepkę” Juliana Tuwima. Było wiele śmiechu, a dorośli znowu poczuli się jak dzieci. Publiczność była tak zachwycona, że nie pozostaje nic innego, jak poszukiwać inspiracji na przyszły rok.

            Pomiędzy występami można było zjeść różne smakołyki przygotowane przez naszych uczniów i rodziców. Nie zabrakło także pysznych kiełbasek z grilla.

          • Egzaminy ósmoklasisty za nami

          • 24.05.2022 r. ósmoklasiści pisali egzamin z języka polskiego (trwał 120 minut), 25.05.2022 r. z matematyki (100 minut), a 26.05.2022 r. z języka obcego nowożytnego (90 minut), w naszej szkole wszyscy uczniowie pisali z języka angielskiego. 

            Zdający dość chętnie dzielili się opiniami na temat poziomu trudności tegorocznych testów. Większość osób przyznawało, że zadania nie były szczególnie trudne. Pozostaje teraz tylko czekać na wyniki, które mają być 1 lipca 2022 r. 

            Przypomnijmy, że w przypadku egzaminów ósmoklasisty nie obowiązuje próg punktowy. Uczeń może otrzymać minimalną liczbę punktów, a i tak uzyska promocję do następnej klasy. Warto jednak postarać się o dobry wynik, bo może on okazać się pomocny w rekrutacji do szkół średnich.

            Tegoroczne arkusze i przykładowe odpowiedzi można znaleźć na stronie:  

            https://nowaera.pl/egzaminosmoklasisty 

          • Egzaminy ósmoklasisty

          • W dniach 24 - 26 maja 2022 r. odbędą się egzaminy ósmoklasisty.

            Każdy egzamin zaczyna się o godz. 9:00, ale uczniowie powinni być w szkole już o godz. 8:15.

            Dla uczniów z klas 1 - 7 te dni są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

          • Bieg Grzymalitów

          •  

            21.05.2022r. odbył się 38 Duży Bieg Grzymalitów oraz 36 Mały Bieg Grzymalitów dla szkół.

            Naszą szkołę reprezentowało 26 osób. Uczniowie zostali podzieleni na trzy kategorie dziewcząt i trzy kategorie chłopców. Poniżej podajemy wyniki osób ze szkoły w Strzelcach:

            Grupa A chłopców:

            • 8. miejsce - Nikodem Melnarowicz
            • 39. miejsce - Daniel Łuczak
            • 57. miejsce - Kacper Kruszka

            Grupa B dziewcząt:

            • 11. miejsce - Hanna Żyśko
            • 21. miejsce - Amelia Melnarowicz

            Grupa B chłopców:

            • 34. miejsce - Norbert Kubacki

            Grupa C dziewcząt:

            • 24. miejsce - Anastazja Savchuk
            • 28. miejsce - Agnieszka Rzeźnik
            • 38. miejsce - Kinga Trzos
            • 41. miejsce - Julia Karbowniczek
            • 49. miejsce - Marysia Włodarczyk
            • 52. miejsce - Michalina Bączkowska

            Grupa C chłopców:

            • 13. miejsce - Jakub Szudera
            • 25. miejsce - Jakub Wawrzyniak
            • 27. miejsce - Aleksander Żyśko
            • 35. miejsce - Jan Kleszczyński
            • 42. miejsce - Jakub Siewierski
            • 43. miejsce - Maciej Nowak
            • 49. miejsce - Aleksander Bachmann

            Niektóre osoby z klasy VII i klasy VIII (Rocznik 2008 i starsi) biegły w tzw. Dużym Biegu dookoła Jeziora Miejskiego. Trasa liczyła 5100 m. Najszybciej z naszej szkoły pokonał ją Hubert Kołutkiewicz.

            Wyniki Dużego Biegu:

            • 9. miejsce w swojej kategorii - Hubert Kołutkiewicz
            • 12. miejsce w swojej kategorii - Mateusz Sudaj
            • 22. miejsce w swojej kategorii - Stanisław Plesiak
            • 27. miejsce w swojej kategorii - Dawid Węgrzyn
            • 28. miejsce w swojej kategorii - Filip Sacharczuk
            • 8. miejsce w swojej kategorii - Marcelina Grabowska
            • 14. miejsce w swojej kategorii - Lena Michałowska.

            Wszystkim reprezentantom naszej szkoły bardzo dziękujemy za udział i za zdobyte punkty dla szkoły.

            Gratulujemy udziału w jednym z najstarszych biegów masowych w Polsce.

          • Powiatowy "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

          • 9 maja 2022 roku w Lipinach odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Uczestnikami konkursu byli uczniowie kl. III i kl. IV. Zakres zadań konkursowych obejmował głównie mnożenie i dzielenie. Konkurs miał formę pisemnego testu.

            Naszą szkołę godnie reprezentowali: Jakub Marciniak z kl. III i Jakub Grzesiak z kl. IV. Mimo tego, że nie otrzymali upragnionego tytułu, to wierzymy, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości.

            Gratulujemy!

          • Woda to podstawa życia

          • 12 maja w szkole gościliśmy panią Magdalenę Wekwert oraz pana Dariusza Sałatę z Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Chodzieży. Powodem ich wizyty była WODA, a dokładnie skąd się bierze w naszych kranach i gdzie trafia po jej zużyciu. Co w niej żyje i dlaczego należy unikać brudnej wody.

            W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I - VI. Dla młodszej grupy dzieci był to nowy temat, natomiast dla uczniów starszych była to doskonała powtórka i przypomnienie ważnych treści o występowaniu wody na świecie.

          • Wyniki wielkanocnego konkursu

          • W konkursie wielkanocnym organizowanym przez Gminę Chodzież mieliśmy trzech laureatów w kategorii dzieci i młodzież. Jasiun z klasy 5 oraz Jarosław i Aleksander z klasy 7. Było też wielu wyróżnionych.

            Wszystkim gratulujemy!

          • Spotkanie z Rekordzistką Świata

          • Uczniowie klas 1 - 3 oraz klas 5 i 6 mieli przyjemność spotkać się z rekordzistką świata juniorek kategorii B w finswimmingu Antoniną Dudek. Towarzyszyła jej Amelia Hajduk, uczennica klasy 5, która również zdobywa wysokie miejsca w swojej kategorii. Do tej pory mogliśmy czytać o sukcesach Antoniny w mediach społecznościowych i na łamach gazet lokalnych. Szesnastolatka opowiedziała, jak wygląda jej codzienny plan dnia, dieta i treningi, by osiągnąć tak wysokie wyniki. Dzieci miały możliwość założyć płetwę i doświadczyć namiastkę wysiłku, jaki trzeba włożyć, by poruszać nią.

            Dziękujemy Antoninie za ciekawe spotkanie i życzymy kolejnych sukcesów.

          • Witaj maj, piękny maj...

          • Majowe święta to jedne z ulubionych świąt Polaków. Zawsze kojarzone są z długim weekendem, wyjazdami, dobrą pogodą i flagami wywieszonymi na domach i budynkach. To nagromadzenie aż trzech świąt, ale czy wszyscy są świadomi tego, co świętuje się w tych dniach. Przypominamy, że 1 maja to Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja.

            Wiedzą na temat okoliczności uchwalenia tej pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej chcieli się podzielić uczniowie klasy 6 tworząc na lekcji historii lapbooki, które później każdy mógł poczytać na korytarzu szkolnym. Oprócz tego można było podziwiać uczniowskie prace plastyczne.

          • Mały Strażak

          • Jakub Marciniak uczeń klasy 3 dzisiaj wziął udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Po wszystkich konkurencjach zajął III miejsce. Gratulujemy!

          • Wyjście do kina

          • Uczniowie klasy 7 brali udział w kolejnym spotkaniu integracyjnym. Tym razem udali się do kina Noteć w Chodzieży na film: "Sonic 2: Szybki jak błyskawica". 

            Po seansie przy pizzy żywiołowo dyskutowano na temat fabuły filmu i jego bohaterów. Historia uwielbianego na całym świecie kosmicznego, niebieskiego jeża została poztytwnie przyjęta również przez naszych uczniów.

          • Znaj swoje prawa i obowiązki

          • 26 kwietnia rodzice klasy 7 brali udział w spotkaniu z panią nadkomisarz Elżbietą Żulewską - policjantką z KPP w Chodzieży. Następnego dnia podobne spotkanie zostało zorganizowane dla uczniów tej samej klasy. 

            Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Poruszono także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu rodzice i uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. 

          • Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem

          • 26 kwietnia 2022 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem pod hasłem: „Czytamy i systematycznie oszczędzamy”.

            Do konkursu pod patronatem Wójta Gminy Chodzież przystąpili uczniowie klas I – III  z następujących szkół: SP Oleśnica, SP Stróżewo,  SP Zacharzyn i SP Strzelce.

            Zaproszeni goście: Wójt Gminy Chodzież - Pani Kamila Szejner oraz Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Chodzieży - Pani Hanna Gałązka podkreślili, że we współczesnym świecie zarówno czytanie ze zrozumieniem, jaki i umiejętność oszczędzania są bardzo przydatne.

            Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na zadane pytania dotyczące przeczytanego samodzielnie teksu. Po bardzo wyrównanej rywalizacji przyszedł czas na podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            Klasy 1

            I miejsce – Jacek Binkowski

            II miejsce – Agata Cebeniak

            III miejsce – Piotr Głód

            Klasy 2

            I miejsce – Zuzanna Malińska

            II miejsce – Natalia Melnarowicz

            III miejsce – Lilianna Kozińska

            Klasy 3

            I miejsce – Kuba Marciniak

            II miejsce – Karol Sikora

            III miejsce – Igor Pytlak

             

            Pozostali uczestnicy również zostali uhonorowani drobnymi upominkami. Miłą niespodzianką był słodki poczęstunek dla oraz gry i zabawy, które wprawiły wszystkich w dobry nastrój.

            Gratulujemy wszystkim!!

          • Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Na lekcjach techniki, informatyki, przyrody i biologii a także w klasach 1-3 tematem wiodącym była nasza planeta.

          • Świąteczne przygotowania

          • W ostatnich dniach w szkole zrobiło się bardzo świątecznie. Były babki i babeczki, jajka i jajeczka, ciasta i ciasteczka, mazurki, zające, spotkania, zabawy, szykowanie dekoracji, poszukiwania słodkości, świąteczne gry językowe. Nie sposób wszystkiego wymienić, a więc zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych dni.

  • Galeria zdjęć

      brak danych