• My też graliśmy z WOŚP

•   Już po raz kolejny uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach dołożyli „swoje serduszko” do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Do zbiórki pieniędzy na tak szczytny cel przyłączyły się również przedszkolaki ze Strzelec i Rataj oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zacharzynie. A wśród kwestujących oprócz uczniów naszej szkoły byli uczniowie z SP1, SP3, LO i przedszkolaki z Chodzieży.

Dnia 29 stycznia 2023 r. dwudziestu wolontariuszy z naszego sztabu kwestowało w Strzelcach, Zacharzynie i w Chodzieży. W naszej szkole odbyły się również imprezy towarzyszące, z których dochód przeznaczono również dla Orkiestry. Do akcji WOŚP w sumie dołożyliśmy kwotę 12427,50 zł. Nad  przebiegiem i organizacją 31 Finału WOŚP w naszym sztabie czuwały panie: J. Grduszak i D. Szymańska.

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali pomoc i otworzyli swoje serca na potrzeby drugiego człowieka. Jesteśmy przekonani, że za rok zagramy ponownie, bo warto „grać do końca świata i jeden dzień dużej”.

• Sukces naszych uczniów

• 28.01.2023 r. w Słomkach odbył się uroczysty koncert, podczas którego ogłoszono wyniki I Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie z naszej szkoły zajęli całe podium:

I miejsce - Krzysztof Sałata z kl. VII (równorzędnie z dwoma uczniami z SP ze Stróżewa)

II miejsce - Natan Michor z kl. VIII

III miejsce - Jakub Wawrzyniak z kl. VIII (równorzędnie z uczennicą z SP ze Stróżewa).

Serdecznie gratulujemy!

• Mistrzostwa w pływaniu

• 27.01.2023r na pływalni Delfin w Chodzieży odbyły się otwarte mistrzostwa Chodzieży w pływaniu dzieci i młodzieży szkolnej z okazji 78 rocznicy wyzwolenia miasta.

W zawodach brało udział ok. 300 zawodników z około dwudziestu szkół. Szkołę w Strzelcach reprezentowały następujące osoby: Amelia Hajduk z klasy VI, Lena Sieradzka z klasy VI oraz Bartosz Butja z klasy VII.

Miło nam poinformować, że Amelia Hajduk zajęła III miejsce pokonując dystans 50m stylem dowolnym. Jest to ogromny sukces na tak dużej imprezie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w zawodach.

• Licytacje dla WOŚP-u

• Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w licytacji rzeczy na naszym profilu facebookowym. Dochód z niej będzie przeznaczony dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na Facebooku licytacja będzie trwała do rana 20 stycznia, potem tego dnia odbędzie się licytacja w szkole. Poniżej link:

Licytacja na Facebooku