• Szkoła w kinie

          • 25 października klasy VII i VIII były na seansie filmowym "Za duży na bajki" w Kinie Noteć. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu  "KinoSzkoła".

            "KinoSzkoła" to ogólnopolski program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których głównym celem jest wzrost świadomości oraz kompetencji medialnych i społecznych wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Są to regularne spotkania edukacyjne z zajęciami przed seansem filmowym.

            Program "KinoSzkoła” jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego (wszystkich etapów kształcenia), co potwierdza wiele certyfikatów i rekomendacji.

          • Październik miesiącem świadomości raka piersi

          • W środę zorganizowano w szkole mini happening. Podjęto tematy związane z profilaktyką, diagnostyką i leczeniem nowotworów. Akcję uświetniły członkinie Stowarzyszenia Chodzieskich Amazonek "Różowa Wstążeczka".

            Panie symbolicznie "przegoniły raka", przecinając różową wstęgę. Uczniowie natomiast przebiegli wokół szkoły, przeganiając wszystkie nowotwory.

          • Samobadanie piersi

          • Różowy Październik to doskonała okazja do przeprowadzenia zajęć profilaktycznych na temat raka piersi. Fachową wiedzą i doświadczeniem wsparły nas chodzieskie Amazonki, prezentując prawidłowe badanie piersi, udzielając instruktażu odnośnie samobadania piersi.

            Uczniowie mogli przećwiczyć badanie piersi na fantomach pod fachowym okiem prowadzącej. Dla wielu osób była to okazja do zrewidowania swoich wyobrażeń o badaniu piersi.

          • Biceps, triceps

          • Jak zbudowane są mięśnie? Co to są więzadła? Na te i na inne pytania siódmoklasiści szukali odpowiedzzi podczas pracy na żywym materiale.

          • Wojewódzki Konkurs Biologiczny

          • 24 października, trójka uczniów przystapiła do Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego na poziomie szkolnym. W tym roku dominowała botanika, nie sa to łatwe zagadnienia. Niewiele brakowało. Jednak za udział i przygotowanie się do konkursu uczestnikom należą się brawa. 

          • Różowa skrzyneczka

          • Od niedawna w naszej szkole w dzewczęcej toalecie zawisła różowa skrzyneczka. W niej znajdują się środki higieniczne dostępne nieodpłatnie dla każdej uczennicy. Różowe skrzyneczki czekać będą na osoby potrzebujące skorzystać z podpasek, chusteczek higienicznych itp.

            Skrzyneczka będzie sukcesywne uzupełniana środkami higienicznymi, jednakże jeśli ktoś będzie chciał się nimi podzielić, zachęcamy do samodzielnego wkładania ich do skrzyneczek. 

            Różowa skrzyneczka to ogólnopolski program przeciwdziałający tak zwanemu wykluczeniu menstruacyjnemu. Już ponad 3000 skrzyneczek znalazło się w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach.

            Celem programu Różowa skrzyneczka jest również zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania. Program stara się̨ o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głośno mówi o potrzebie ekologicznych i zdrowych rozwiązań́ na czas miesiączki.

          • Papier czerpany

          • Jak powstaje papier? Tego dociekali uczniowie klasy V. Na początek obejrzano film Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój, który przedstawiał historię produkcji papieru czerpanego. Przyszedł czas na działanie, co okazało się nie takie proste jak na filmie. W efekcie wszyscy sobie poradzili. Teraz czekamy, aż papier wyschnie.

            Dziękujemy Pani Małgosi Częstochowskiej za nieocenioną pomoc.

          • Jesienna zupa

          • Dyniowe szaleństwo opanowało dzieciaki z klasy VI. By zapanować nad prawidłową i bezpieczną pracą z pomocą przybyły Panie Izabela Woźna i Magdalena Nowak. Wspólnymi siłami udało się przygotować zupę krem dyniowy z curry. Czy smakowało? Chyba tak, bo wołano o dokładki!

            Dziękujemy Mamom za pomoc :)

          • Kanapkowy zawrót głowy

          • Uczniowie klasy IV wiedzą już jak ważne jest drugie śniadanie. Przygotowali jedną propozycję (na słono), którą nazwali "Kanapkowy zawrót głowy". Za tydzień kolejna (na słodko) - gofry :) 

          • Otyli? Nie my!

          • 24 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Ma on na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat prawidłowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka.

            Z tej okazji w miniony piątek gościliśmy w szkole dietetyka panią Agatę Ślot, która spotkała się z uczniami klas IV-VI. Opowiedziała między innymi dlaczego bardzo ważne jest śniadanie, zarówno to pierwsze, jak i drugie oraz dlaczego nie powinniśmy odchudzać się bez kontroli lekarza i dietetyka.

            Pani Agacie bardzo dziękujemy za fachowe przekazanie informacji i za poświęcony dzieciom czas

          • Gra w statki

          • Nauka przez zabawę - na lekcjach chemii w ramach powtórzenia zagraliśmy w chemiczne statki wykorzystując układ okresowy pierwiastków.

          • Dla nauczycieli

          • 14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości brali udział: wójt gminy Kamila Szejner, dyrektor Banku Spółdzielczego w Chodzieży Hanna Gałązka, sołtys Ewa Kozera, rodzice, dyrektor szkoły Elżbieta Grzelaczyk, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. W części oficjalnej dyrektor szkoły powitała gości i złożyła życzenia gronu pedagogicznemu oraz innym pracownikom szkoły, a dyrektor banku przyjęła nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności wręczając opiekunowi książeczki SKO z wpłaconą symboliczną złotówką.

            Tego dnia nie zabrakło występów dzieci z klas 1 – 3 oraz samorządu uczniowskiego. Gra na skrzypcach i keyboardzie urzekła każdego słuchacza. Wiersze, piosenki i taniec dedykowane nauczycielom i pracownikom szkoły zebrały gromkie brawa. A wszystko za sprawą wychowawców klas młodszych oraz opiekuna SU.

            Na koniec dyrektor szkoły wręczyła Nagrody Dyrektora za wkład i zaangażowanie w życie szkoły.

          • Zawody na wysokim szczeblu

          • 11.10.2022 r. w Żerkowie odbył się Ranking Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Biegach Przełajowych. Powiat chodzieski reprezentowało troje uczniów z naszej szkoły: Anastasja Savchuk, Wojciech Drozdowski i Kacper Felski. Zdobyli oni cenne punkty. Ostatecznie nasz powiat zajął trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

            Gratulujemy udziału w zawodach o tak wysokiej randze.

          • DNA - modelowa biologia

          • Zagadnienia z genetyki w klasie 8 nie należą do łatwych. Na początek DNA, jego budowa i utrwalanie trudnych pojęć, jak kariotyp, rekombinacja, nukleotyd.

          • Próbna ewakuacja

          • 11 października w trosce o bezpieczeństwo uczniów, w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, ale także wszystkim innym osobom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 3 krótkich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły i przeszli w wyznaczone miejsce zbiórki.

            Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

  • Galeria zdjęć

      brak danych