• Egzaminy ósmoklasisty za nami

• 24.05.2022 r. ósmoklasiści pisali egzamin z języka polskiego (trwał 120 minut), 25.05.2022 r. z matematyki (100 minut), a 26.05.2022 r. z języka obcego nowożytnego (90 minut), w naszej szkole wszyscy uczniowie pisali z języka angielskiego.

Zdający dość chętnie dzielili się opiniami na temat poziomu trudności tegorocznych testów. Większość osób przyznawało, że zadania nie były szczególnie trudne. Pozostaje teraz tylko czekać na wyniki, które mają być 1 lipca 2022 r.

Przypomnijmy, że w przypadku egzaminów ósmoklasisty nie obowiązuje próg punktowy. Uczeń może otrzymać minimalną liczbę punktów, a i tak uzyska promocję do następnej klasy. Warto jednak postarać się o dobry wynik, bo może on okazać się pomocny w rekrutacji do szkół średnich.

Tegoroczne arkusze i przykładowe odpowiedzi można znaleźć na stronie:

• Egzaminy ósmoklasisty

• W dniach 24 - 26 maja 2022 r. odbędą się egzaminy ósmoklasisty.

Każdy egzamin zaczyna się o godz. 9:00, ale uczniowie powinni być w szkole już o godz. 8:15.

Dla uczniów z klas 1 - 7 te dni są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

• Bieg Grzymalitów

•

21.05.2022r. odbył się 38 Duży Bieg Grzymalitów oraz 36 Mały Bieg Grzymalitów dla szkół.

Naszą szkołę reprezentowało 26 osób. Uczniowie zostali podzieleni na trzy kategorie dziewcząt i trzy kategorie chłopców. Poniżej podajemy wyniki osób ze szkoły w Strzelcach:

Grupa A chłopców:

• 42. miejsce - Jakub Siewierski
            • 43. miejsce - Maciej Nowak
            • 49. miejsce - Aleksander Bachmann

Niektóre osoby z klasy VII i klasy VIII (Rocznik 2008 i starsi) biegły w tzw. Dużym Biegu dookoła Jeziora Miejskiego. Trasa liczyła 5100 m. Najszybciej z naszej szkoły pokonał ją Hubert Kołutkiewicz.

Wyniki Dużego Biegu:

• 9. miejsce w swojej kategorii - Hubert Kołutkiewicz
            • 12. miejsce w swojej kategorii - Mateusz Sudaj
            • 22. miejsce w swojej kategorii - Stanisław Plesiak
            • 27. miejsce w swojej kategorii - Dawid Węgrzyn
            • 28. miejsce w swojej kategorii - Filip Sacharczuk
            • 8. miejsce w swojej kategorii - Marcelina Grabowska
            • 14. miejsce w swojej kategorii - Lena Michałowska.

Wszystkim reprezentantom naszej szkoły bardzo dziękujemy za udział i za zdobyte punkty dla szkoły.

Gratulujemy udziału w jednym z najstarszych biegów masowych w Polsce.

• Powiatowy "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

• 9 maja 2022 roku w Lipinach odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Uczestnikami konkursu byli uczniowie kl. III i kl. IV. Zakres zadań konkursowych obejmował głównie mnożenie i dzielenie. Konkurs miał formę pisemnego testu.

Naszą szkołę godnie reprezentowali: Jakub Marciniak z kl. III i Jakub Grzesiak z kl. IV. Mimo tego, że nie otrzymali upragnionego tytułu, to wierzymy, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości.

Gratulujemy!

• Woda to podstawa życia

• 12 maja w szkole gościliśmy panią Magdalenę Wekwert oraz pana Dariusza Sałatę z Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Chodzieży. Powodem ich wizyty była WODA, a dokładnie skąd się bierze w naszych kranach i gdzie trafia po jej zużyciu. Co w niej żyje i dlaczego należy unikać brudnej wody.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I - VI. Dla młodszej grupy dzieci był to nowy temat, natomiast dla uczniów starszych była to doskonała powtórka i przypomnienie ważnych treści o występowaniu wody na świecie.

• Wyniki wielkanocnego konkursu

• W konkursie wielkanocnym organizowanym przez Gminę Chodzież mieliśmy trzech laureatów w kategorii dzieci i młodzież. Jasiun z klasy 5 oraz Jarosław i Aleksander z klasy 7. Było też wielu wyróżnionych.

Wszystkim gratulujemy!

• Spotkanie z Rekordzistką Świata

• Uczniowie klas 1 - 3 oraz klas 5 i 6 mieli przyjemność spotkać się z rekordzistką świata juniorek kategorii B w finswimmingu Antoniną Dudek. Towarzyszyła jej Amelia Hajduk, uczennica klasy 5, która również zdobywa wysokie miejsca w swojej kategorii. Do tej pory mogliśmy czytać o sukcesach Antoniny w mediach społecznościowych i na łamach gazet lokalnych. Szesnastolatka opowiedziała, jak wygląda jej codzienny plan dnia, dieta i treningi, by osiągnąć tak wysokie wyniki. Dzieci miały możliwość założyć płetwę i doświadczyć namiastkę wysiłku, jaki trzeba włożyć, by poruszać nią.

Dziękujemy Antoninie za ciekawe spotkanie i życzymy kolejnych sukcesów.