• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• Uczniowie klasy IV przystąpili do pierwszego egzaminu na kartę rowerową z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Najpierw dzieci zostały przeszkolone przez ratownika medycznego Dawida Ciesielskiego, a potem sprawdził on nabyte przez nich umiejętności.

Z okazji skorzystali również piątoklasiści, którzy utrwalili wcześniej nabyte wiadomości i umiejętności.

• Metoda projektu na lekcjach języka angielskiego

•   Metoda projektu jest jedną z praktycznych metod nauczania, kładącą nacisk na samodzielną pracę i zaangażowanie ucznia. Uczniowie otrzymują od nauczyciela zadanie do wykonania z wcześniej jasno ustalonymi zasadami. Mają wytyczne dotyczące tego, co powinien zawierać dany projekt. Zakres tematyczny projektu jest związany z omówionym rozdziałem lub konkretną lekcją powtórkową. Wybór ostatecznych treści spoczywa jednak na uczniach. Nauczyciel służy radą w kwestii realizacji projektu i nadzoruje pracę uczniów pod względem jej poprawności. Dzięki otwartym ramom metoda projektu zostawia dużą przestrzeń dla kreatywności i pomysłowości uczniów.

• Bakterie i wirusy

• Bakterie i wirusy przybierają rózne kształty i formy. O tym przekonali się uczniowie klasy 5 lepiąc z plasteliny zabawne mikroby. Przy okazji utrwalając wiadomości na ich temat.

• Pożegnanie karnawału

• Uczniowie klasy 6 ostatni weekend karnawału spędzili w szkole na wspólnych zabawach sportowych, oglądaniu filmów i wspólnych rozmowach :)

• Dzień Walki z Depresją

• Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego. Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.

Celem Dnia Walki z Depresją jest upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

• Walentynkowo

•   Dzień św. Walentego uznawany jest za święto miłości i zakochanych. Tradycyjnie w naszej szkole działała poczta walentynkowa. Uczniowie mieli okazję przesłać kartkę osobie, którą darzą pozytywnymi uczuciami. W klasach, od najmłodszych do najstarszych, odbywały się różne zajęcia związane z miłością.

Również w Oddziale Przedszkolnym w Ratajach dzieci świętowały ten dzień. W tym dniu wszyscy ubrani byli na czerwono. Dzieci dowiedziały się, kim był św. Walenty, poznały tradycje obchodzenia tego święta, a także dowiedziały się, jak ważne w naszym organizmie jest serce oraz co to jest MIŁOŚĆ, jak i do kogo ją okazujemy. Dzieci również uczestniczyły w różnych zabawach m.in. układanie kształtu  serca z naszych ciał.

Rada Rodziców miała dla wszystkich dzieci słodki upominek, za który serdecznie dziękujemy!